ЕЛЕКТРОННА КНИЖКА ПРО H E E L Y S

Електронна книжка про HEELYS, версія з фотографіями:
           

Електронна книжка про HEELYS, текстова версія:

ВСЕ ПРО HEELYS — КРОСІВКИ З РОЛИКАМИ У ПЯТІ

Зміст

1. Народження кросівок з роликами в п’яті HEELYS..........................2

2. Що це і навіщо це?..........................................................................3

3. Як HEELYS застосовують актори театру, телебачення, рекламні фірми...................................................................................................6

4. Вчимо нові слова.............................................................................7

5. Вибираємо.......................................................................................9

6. Шнуруємо......................................................................................12

7. В'яжемо.........................................................................................26

8. Катаємося......................................................................................35

9. Убезпечуємося..............................................................................37

10. Трюкачимо..................................................................................42

11. Доглядаємо.................................................................................45

12. Чистимо.......................................................................................49

13. Змагаємося, граємо в “Степбол”.................................................54

14. Ляльки на Хілісах....................................................................... 56

15. Питання-відповіді про все..........................................................57

16. Офіційний ХІЛІС.........................................................................76
1. Народження кросівок HEELYS

Кожен з нас у дитинстві мріяв мати колеса прямо в підошві власних черевиків.
Роджер Адамс (Roger Adams) із Техасу втілив цю ідею в життя.


Роджер виріс у "ролерській" родині - його батьки були власниками скейтпарку. Але він вирішив не йти шляхами своїх батьків, а вступив до університету
й здобув освіту доктора психології.

Роджер кілька років працював лікарем, але до кінця 90-х він вирішив змінити життя. Дивлячись з вікна свого будинку в Каліфорнії на ролерів
і скейтбордистів, йому спало на думку вставити ролик до підошви звичайних кросівок.

Після безсонної ночі, Роджер, не поснідавши, помчав в магазин
по кросівки. Адамс купив там відразу з десяток пар, але всі ці кросівки потім потрапили в смітник. І це не дивно, новоявлений винахідник намагався зручно розмістити коліщатко в кросівках. Результати експериментів випробували задоволені хлоп’ята. Через тиждень, о, еврика, Адамс знайшов вирішення складного бізнес-завдання! Воістину все геніальне - просто. Тим зручним місцем для ролика повинна була стати п'ята. Коліщатко вставляли в підошву кросівки, а як тільки людині захотілося б перейти на ходу, достатньо просто і легко вийняти ролики
і вставити на їхнє місце заглушки. Так народилися на світ кросівки
на роликах, названі Хілісами.

Головну справу було зроблено - новий продукт винайдено. Роджер Адамс назвав своє дітище - кросівки-ролики HEELYS (Хіліс). Тепер необхідно було запатентувати і «представити» його публіці. Щоб отримати всі необхідні патенти для захисту винаходу було витрачено два роки. І ось, напередодні Різдва з 2000 на 2001 рік, перша партія роликових кросівок з'явилася
в магазинах США. Вона була продана всього за кілька годин! Для того щоб почати виробництво, Адамсу потрібен був інвестор, він знайшовся і повірив у те, що продукт виявиться «зоряною дитиною». Другий інвестор звернувся до Роджера вже, коли перша партія кросівок з роликом HEELYS з’явилася
в світі, він просто побачив рекламу кросівок HEELYS по TV і зрозумів всю принадність цього продукту.

Нині роликові кросівки Хіліс (HEELYS) продаються вже в 50-ти країнах світу. На сьогодні по всій планеті на роликових кросівках пересуваються понад 5 мільйонів людей.
1
2. Що це і навіщо це?

- Ви модель, актриса, шоумен, учасник телегри і у вас телепередача;

- треба дитину відірвати від комп'ютерних ігор;

- не придумаєте, що подарувати дитині на День народження;

- займаєтеся танцями, гімнастикою, бігом;

- хочете зробити собі стрункі та привабливі ноги;

- Ви менеджер чи продавець і весь день треба ходити по довжелезному супермаркету чи на складі;

- Вас без HEELYS не беруть до гурту чи до клубу "степрайдерів" - тих, хто катається на таких кросівках;

- вже "на колесах";

- хочеться чимдуж погасати;

- хочеться привернути до себе увагу осіб протилежної статі;

- хочеться відвернути від себе стреси і проблеми;

- хочеться вирости непомітно для всіх на 5 сантиметрів;

- хочеться всім довести, що ти можеш;

- хочеться позбутися сором’язливості, закомплексованості, набути координації та відчуття рівноваги;

- страшенно кортить якось випендритися, але невтямки як;

- бо такого як HEELYS ні в кого нема.

Ви коли-небудь бачили людину, яка легко переходить з ходи на плавне
і красиве ковзання по поверхні землі? А самому хотілося хоч раз подолати сили тяжіння й тертя і почати рухатися легко, швидко й невимушено повз завмерлих перехожих? Все це можливо завдяки HEELYS (Хіліс) - унікальним кросівкам з коліщатком у п'яті! Вони дають незвичайну свободу, драйв
і допомагають легко виділитися в будь-якій компанії. І ще. У них можна
не тільки ходити. У них можна не просто кататися. У них можна (хоча й необов'язково, але так прикольно) стрибати, крутитися-вертітися, танцювати і виробляти безліч інших трюків.


3 Роликові кросівки http://heelys-kiev.blogspot.com/ c88008@gmail.com
Так що ж таке HEELYS?
Це модні кросівки із сучасних матеріалів різних моделей. Але в кожному кросівці є те, що вирізняє його з-поміж іншого взуття в світі!
Це спеціальна конструкція в п’яті, куди можна вставити колесо. Або, якщо зовсім-зовсім не хочеться переміщатися на колесах, «чарівним помахом руки» дістати їх і вставити спеціальні заглушки, тим самим перетворивши супервзуття - HEELYS - у звичайні, але зручні й красиві кросівки.
Коли від активного щоденного використання коліщатка зітруться, їх можна замінити на нові. Навіть на «потужніші», на яких можна пересуватися з більшою швидкістю.
HEELYS - найвідоміший бренд із сімейства роликових кросівок. Перші степрайдери (а ми саме так себе називаємо) з насолодою згадують ті часи, коли народ жахався від здивування, захоплення і подиву одночасно! Настільки велику кількість почуттів викликає людина, що несподівано перейшла з простого кроку на плавну їзду. Що це таке?

Передусім - це підтвердження слів когось із великих: «Все очевидне - поруч!» Дивовижна комунікабельність, універсальність, простота, зручність в експлуатації, презентабельний зовнішній вигляд - все це переваги таких кросівок. Поєднання спортивного взуття з роликом виявилося дуже зручним!

У підошві кросівка, в місці п'яти, є заглиблення, яке за формою
і технічним можливостям дозволяє вставити туди роликове колесо
і так само вийняти його. У разі відсутності ролика, заглиблення можна закрити заглушкою, що дозволяє експлуатувати кросівки,
як звичайне спортивне взуття.
Відтак нам не треба «перевдягатися» кожного разу, коли виникнення бажання покататися! Можна в будь-який момент перейти на ходу і так само на їзду! Звичайно, швидкість розвинути велику не вийде, але це знижує ступінь травмування при невдачах на дорозі. Хоча сміття на покритті ускладнює й погіршує їзду, саме тут згадуємо знову про можливість миттєвого переходу на ходу, якщо є перешкоди на шляху. Колеса завжди можна тримати при собі, або в напоясному мішечку (сумочці, наплічнику, кишені, ридикюлі тощо) або прямо в п’яті, бо ходити з ними незвично лише перший час.

Після описаного вже зрозуміло, що котитися «просто по прямій» - зручно, ефективно, економить час, але це не межа! Фрістайл, агресивне катання - абсолютно спокійно допустимі дисципліни для наших кросів.

Фрістайл. Усілякі «па», складні кручення, їзда спиною вперед, на одній нозі, обертання дзиґою і подібне з перерахованого можна показувати як окремо, так і разом. Об’їжджати конуси (стаканчики) можна теж з фантазією. Вісімки, боком, знову одна нога, усіляке вимальовування, загалом, при об’їзді цілком реальні.

4 Роликові кросівки http://heelys-kiev.blogspot.com/ c88008@gmail.com
Агресивне катання поширюється не на всі моделі. Пластикові вставки в підошві (ґрінди), дозволяють ковзати (слайд) по трубах, поручнях, рейках та інших металоконструкціях, на які поширюється наша увага та рівень майстерності. Зрозуміло, що поєднання агресиву і фрістайлу цілком припустимо і не переслідується законом! А вигляд має ефектний, і на подив від самого факту, побаченої магії, додається захват від краси й техніки катання.

Варто згадати про використання цих кросівок в шоу-програмах! Танцювальні постановки з використанням елементів степрайдингу вже налічують далеко не один десяток. Герої кінофільмів почали використовувати роликові кросівки для досягнень необхідних ефектів. Далі буде, однозначно!..

Мета наша невибаглива. Нам потрібна не реклама, а маси! Багато великих міст донині не мають можливості випробувати цей засіб спорту й відпочинку. А вже як хотілося б "іти на ви" у змаганнях, турнірах та інших подібних заходах! Відшукати нові сузір’я талантів і дати їм можливість проявитися на теренах степрайдингу - непросте завдання! Ми обов’язково спробуємо впоратися з ним, зокрема й з вашою допомогою!

У наш прогресивний час є безліч видів (і підвидів) активного проведення часу. Але якщо ви раптом побачили, як простий перехожий несподівано змінив свою ритмічну ходу на плавне ковзання, то ви стали очевидцем, ще одного виду - це роликові кросівки. Жодної магії, як могло б здатися на перший погляд, нема. У п'яті таких кросівок стоять ролики, ось і все (універсальне взуття, чи не так?)!

Хороше покриття - їдеш, погане - йдеш! Елементарно! Просто!
Але вигляд ефектний!

Отже, сумніви геть! Треба добути цю цікаву штучку! Ось декілька порад від бувалих, на що варто звернути свою увагу.5 Роликові кросівки http://heelys-kiev.blogspot.com/ c88008@gmail.com
3. Як HEELYS застосовують
актори театру, телебачення, рекламні фірми

Саме так HEELYS застосовують у тріумфальних шоу-постановках


Саме так HEELYS застосовують співаки

http://www.ruclip.com/player/player2.swf?controlbar=over&autostart=true&stretching=fill&skin=http%3A%2F%2Fwww.ruclip.com%2Fplayer%2Fstylish.swf&file=http%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DfD2RhT8wpQE&volume=18&plugins=viral-1d' height='449' width='787' allowscriptaccess='always' allowfullscreen='true' flashvars='volume=18&file=http%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DfD2RhT8wpQE&controlbar=over&autostart=true&stretching=fill&skin=http%3A%2F%2Fwww.ruclip.com%2Fplayer%2Fstylish.swf&plugins=viral-1d'/>

Покази мод


Катаються в школі


Реклама


І просто танцюють
6 Роликові кросівки http://heelys-kiev.blogspot.com/ c88008@gmail.com
4. Вчимо нові слова

HEELYS - (хіліс) - п’яти.

Steprider - (степрайдер) - (крок + вершник, наїзник) - той, хто катається на роликових кросівках.

WOW-ефект - (вау-ефект) - суто англійський вислів (вау!), що виражає до об’єкту уваги захват, цікавість, схвалення. Український відповідник - “ого!”, “це ж треба!”.

Фрістайл - багатоборство на HEELYS. Складається з кількох видів.

Агресивне катання, Ґріндити* - катання з використанням Grind*
(див. нижче).

Футбег (сокс) (від англ. нога і мішок) – це невеликий м’яч, який коротко називають бег. Використовують в різних іграх, де треба бити по м’ячу ногами й передавати його іншим гравцям.

Grind - (ґрінд, ґрінди) - (молоти, шліфувати) - 1. Особливі напівкруглі вставки з гладкої і твердої пластмаси між п’ятою і носком для катання боком по перилах, рейках, трубах і подібних поверхнях. Інша назва — слайд. 2. Власне, самі перила, рейки, труби і подібні поверхні.

Ґріндити - їздити по перилах, рейках і подібних поверхнях.

Grind plate - (ґрінд-плейт) - Те саме, що й Grind, ґрінди-пластини.

Stall (столл) - будь-який трюк, де треба під’їхати до об’єкта, застрибнути
і балансувати на ньому.

Joe Stall (Джоу столл) - ставите праву ногу, ґрінд-плейтом на об’єкт, потім ліву ногу ставите перед правою, до того ж, носок дивиться перпендикулярно ступні правої ноги (або навпаки).

Pretzel Stall (претцелямі столл) - ставите ваш лівий ґрінд-плейт на об’єкт
і ставите правий ґрінд-плейт на об’єкт, тільки перевертаєте ногу
на 180 градусів (або навпаки). Ваші ступні мають дивитися в різні боки.

Disaster Stall (дізастер столл) - ставите обидва ґрінд-плейти на об’єкт
і просто балансуєте на ньому.

Criss-Cross Stall (кріс-крос столл) - майже те саме, що й Joe Stall, тільки цього разу ґрінд-плейт ставиться на об’єкт замість носка ваших кросівок.

One Footed Stall (уан футед столл) - баланс на носку однієї ноги.

7 Роликові кросівки http://heelys-kiev.blogspot.com/ c88008@gmail.com
Safety Stall (сейфті столл) - те саме, що One-footed Stall, тільки під час балансу ви берете свою вільну ногу рукою з того ж боку.

Wheel Grab Stall (уілл граб столл) - схоже на Safety grab Stall, тільки замість ноги беретеся рукою за колесо.

Heel Transfer (кволий трансфер) - під'їхав до об’єкта, застрибнув на об’єкт, і потім або зупинився на об'єкті (баланс) або зістрибнув, щойно торкнувся об’єкта.

Стрибки

Nollie (Ноллі) - коли Ви їдете, опускаєте свою передню ступню і ніби стрибаєте через неї. У процесі стрибка ви можете, як перевернутися на
180 або 360 градусів, так і зробити трюк із захопленням ноги.

Ollie (оллі) – теж саме, що і Nollie, тільки стрибок починається із «задньої» ступні.

Power Slide (пауер слайд) - під час їзди опустіть свою «задню ногу»
і підніміть колесо, потім поверніть ноги в різні боки. Поліпшити цей трюк
ви можете, змінюючи величину кута вашої «задньої ноги», щодо правої.
Ці зміни приведуть до того, що ви будете крутитися з різною швидкістю.

Якщо ви навчилися робити розворот на 180 і повертатися знову
до попереднього положення (тобто руху вперед), тепер ви можете крутитися, і закінчувати трюк по-різному, як описано нижче:

360 - під час руху вперед зробіть розворот на 180 і поверніться назад у положення рух вперед. Це називається «ОДИН ПОВНИЙ ОБЕРТ»;

540 - повний оберт навколо своєї осі й ще півоберту;

720 - два повних оберти навколо;

900 - два повних і півоберти;

1080 - три повних оберти навколо своєї осі;

1260 - три з половиною оберти;

1440 - чотири повних оберти навколо своєї осі;

360 Psycho - дуже швидке безперервне обертання навколо своєї осі.
8 Роликові кросівки http://heelys-kiev.blogspot.com/ c88008@gmail.com
5. Вибираємо

По-перше...
Задумайтеся, для чого вам потрібні ці кросівки. Ось кілька варіантів найпоширеніших відповідей.

Відповідь перша: "Мені подобається їхня універсальність, я можу вбити одним ударом одразу двох зайців. Носити якісне спортивне взуття, яке за моїм бажанням може котитися, тим самим ефектно дивуючи й одержуючи бурхливу реакцію всіх навколишніх!".

Ну в такому випадку особливо замислюватися й морщити лоба неварто. Вибір зупиняється на моделі з дизайном, відповідно до вашого смаку.
І ціни, що підходить вашій кишені. 10-20 хвилин необтяжливого трену­вання - й можна виходити на велику дорогу широким впевненим кроком, який після поштовху ногою перетворюється на не менш впевнену їзду.

Відповідь друга: "Я не хочу їхати просто по прямій. Звичайно, класно заощаджувати свій час, прискорюючись без перевзування, проте хотілося б ще й візерунки вимальовувати, так би мовити "пофрістайлити". Адже це посилює ефект катання! А застрибування на різні перила, рейки тощо? Агресія почекає!".

А ось тепер крім дизайну, треба звернути уваги на підошву. Вона може бути рельєфною або прямою, але в будь-якому випадку, якщо агресивного катання нема у ваших планах, дивимося на наявність ґрінд-вставки,
а точніше на її відсутність. Адже моделі з ґріндами коштують дорожче.
Так може краще витратити цю різницю на комплект захисту (так-так, падіння не виключені). І прикупити конусів. Або стаканчиків, - тоді суперово - і грошова різниця більше, і в стаканчики можна чого-небудь набулькати (газована вода, чай, кава, вода), типу обмити з друзями покупку, а потім ці самі стаканчики розставити на підлозі та об’їжджати їх! Ще можна в кіно сходити або зайнятися благодійністю. Загалом з підошвою розібралися. Тепер дивимося на тип підшипників у роликах. Це латинські літери, абревіатура. ABEC 5-7 дає швидкість вищу, ніж ABEC 1-4.

Але для початківця-степрайдера різниця між ABECами - все одно, що для початківця-кухаря різниця між редькою і буряком, або простою сіллю і сіллю йодованою. Тім більше, що потім, коли виникне відчуття, що швидкості явно не вистачає, а треба, можна прикупити колеса з більшим ABECом.

Але буває, що зі швидкістю все в нормі, проте адреналін починає булькати при вигляді яких-небудь труб, поручнів, граней тощо. Тоді спадає на думку: "От би зараз на це вистрибнути, зробити слайд, а потім
з розворотом на 180 градусів, ні, на 360, і спиною вперед зіскочити!" Зірка! А вставок, пристосованих для всіх цих (і подібних, - все залежить від фантазії) дій, немає. Ось тоді і варто розглянути третій варіант відповіді.
9 Роликові кросівки http://heelys-kiev.blogspot.com/ c88008@gmail.com
Відповідь третя: "Погляньмо, на що здатні ці кросівки! Я вичавлю з них все можливе!"

О’кей! Давай вичавлювати! Але треба знати й пам'ятати - чим вище стрибаєш, тим важче приземлення (народна мудрість)! За таких викрутасів можна отримати травму серйознішу, ніж подряпаний прищик чи зламаний ніготь. Споруди для агресивів різні, як і прилегла територія (найзручніше кататись агресивно неподалік від травмпунктів), а надмірна самовпевненість тут ні до чого! Плутаються з майстерністю і талантом! Гаразд-гаразд! Не треба так суворо дивитися. Вибираємо агресивні моделі. Ґрінди є (поки що) двох видів - прості і спрямовані. Спрямовані (з каналом-поглибленням під радіус труби) краще "тримають" ґрінд, але ковзають повільніше, і по куту (наприклад, сходів) на них не особливо розгуляєшся. А прості ґрінди трохи складніше потрапляють на трубу, але ковзають швидше, і на кутах вільніше почуваєшся. Ну, залишилось вибрати модель
з ґріндами покрасивіше, а технічні характеристики в агресивних моделей, як і ціна, однакові.

Якщо відповідь на поставлені питання отримано, котимося вперед.

По-друге...

Як і при виборі будь-якого взуття - примірка обов’язкова (ну або дуже бажана). Взули, встали, порозхитувалися, потопталися, можна поприсідати (зробити пару прийомів "бойового гопака", походити туди-сюди ходою Вєркі Сердючки, станцювати "джигу" або "самбу" чи "ламбаду"). Прислухатися до відчуття, попросити інші кросівки, потім всю процедуру повторити. Ну що? Ніде не тисне, кросівки сидять добре, є відчуття, що це домашні капці, знімати не хочеться? От і добре! А то ж будь-який дискомфорт - це натерті ноги, шкода про те, що "треба було брати на піврозміру більше, які ті, з чорними вставками і прикольними такими, що світяться на світлі смужками!", і (тьху, тьху, тьху!) вже нема причини для прикрого падіння. Ну, все зрозуміло. Покотилися...

По-третє...
Уважно крутимо кросівок у руках, ближче до очей. Настав час зацінити якість виробництва, до того ж, усієї пари. Наявність будь-яких дефектів скоротить термін експлуатації. Розпущені шви, розшарування, тріщини тощо (неприємний запах, підбори на тонких шпильках, напис "Adiidaz" або "Виготовлено на Подолі"- означає, що вас взагалі не туди занесло). І, якщо до якості претензій немає, дивимося далі.10 Роликові кросівки http://heelys-kiev.blogspot.com/ c88008@gmail.com
По-четверте...

Тепер дрібниці, але важливі! А саме - комплектація. Згідно з офіційною інформацією на сьогодні до комплекту мають входити:

1. Ролик - 2 шт. (у комплектації моделей, типу RAPID І FIZZ - 4шт.).

2. Заглушка - 2 шт. (але у RAPIDа І FIZZа їх не передбачено).

3. Ключ для вилучення заглушок (коліс) - 1шт. (у RAPIDа І FIZZа знову
ж таки їх нема, позаяк нема заглушок).

Про всяк випадок дивимося заглушки. Вставлятися вони мають туго, втім, як і сидіти в ніші для коліс. Ну і вилучати їх потрібно за допомогою ключа, доклавши деякі зусилля (якщо впоратися без крана або домкрату важко, це означатиме, що щось не так).

І останнє...

Якщо питання вичерпалися, як чистий струмок у променях спопеляючого сонця, тоді дорога прямо до гаманця. Оплатити жадану покупку - добре, проте зберігайте пильність! При максимумі уваги, всеодно можна й не побачити прихований технічний або виробничий дефект (колеса варто також покрутити, підшипники мають обертатися плавно, без сторонніх шумів, що говорить про також їхній хороший стан та якісне мастило).

При виявленні прихованого дефекту виробництва браковані складові замінюються, певна річ, безоплатно.

Але не потрібно втрачають свій час і забирати його у продавця в разі, якщо ви самі стали винуватцем поломки, несправності або псування зовнішнього вигляду. Продавці не сосисками торгують. Причина неполадок буде зрозуміла досить легко.

Браковані хіліси зустрічаються вкрай рідко.

Ці кросівки - напрочуд високої якості й прослужать вірою і правдою довго при відповідному ставленні власника до них, який дотримується правил експлуатації!

11 Роликові кросівки http://heelys-kiev.blogspot.com/ c88008@gmail.com
6. Шнуруємо

Напевно шнурівка ваших кросівок або кед з роликами не відрізняється особливою оригінальністю. Хочу запропонувати вам простий і дешевий спосіб прикрасити ваше взуття! Для цього Вам знадобляться, можливо, лише нові, довші шнурки!

Не будучи математиком, можна припустити, що способів зашнурувати досить багато. Але насправді можливостей по-різному шнурувати кросівки дуже багато!

Також варто мати на увазі звичайні життєві реалії, що проходження шнурків крізь кожну дірочку повинно згодом допомогти стягувати половинки кросівок разом, а не лише сприяти їх прикрасі; що шнурівку нам доводиться затягувати і розслабляти, і це не повинно займати занадто багато часу і сил; шнурівка повинна зберігати свою форму і мати приємний вигляд.

До вашої уваги представляємо серію оригінальних способів шнурівок

Традиційний перехресний метод шнурівки

Шнурок пропускається через нижні дірки і виводиться назовні з обох кінців.
Кінці перетинаються, а потім пропускаються зсередини назовні через отвори.
Доходите до верхніх дірочок і зав’язуєте шнурки.

Цей метод легкий і зручний; мне кросівок, а не ногу.


12 Роликові кросівки http://heelys-kiev.blogspot.com/ c88008@gmail.com
Шнурівка хрестиками над-під

Якщо на кросівку непарна кількість пар дірочок, починайте шнурувати зсередини (як на фото кросівка), а якщо парна - то зверху (як на схемі).

Це дуже гарний і простий спосіб, що зменшує до того ж зношування ваших шнурків!


Проста пряма шнурівка

Один кінець шнурка простягається відразу до самого верху, а інший проходить через всі дірочки.

Підходить для черевиків з парною кількістю пар отворів.

Досить складно вирівняти хвостики шнурків, щоб зав’язати їх, проте вигляд шнурівки напрочуд акуратний.


13 Роликові кросівки http://heelys-kiev.blogspot.com/ c88008@gmail.com
Шнурівка для лісових хащів або велоспорту

Вигляд не дуже, зате вузол шнурка завдяки його розташуванню збоку (всередині для лісу або зовні для катання на велосипеді) ні за що не чіпляється
і не розв’язується.
Магазинна шнурівка

Один кінець шнурка відразу пропускається у верхню протилежну дірочку, а другий кінець поступово шнурує весь кросівок, виконуючи подобу спіралі.

Цей спосіб можна модифікувати, пропустивши один кінець не навскоси, а сховавши так, як у простій прямій шнурівці.

14 Роликові кросівки http://heelys-kiev.blogspot.com/ c88008@gmail.com
Шнурівка “Світове павутиння”

Дуже декоративна шнурівка, особливо для високих черевиків або чобіт з використанням шнурків контрастного кольору.
Уважно стежте за схемою, щоб не заплутатися (починаєте з сірого відрізка-середини шнурка, потім один кінець показано блакитним, інший - жовтим).Подвійна зворотна шнурівка

Ще один варіант, економніший, модифікації методу шнурівки хрестиками.

Для нього можуть згодитися й шнурки трохи коротші.


15 Роликові кросівки http://heelys-kiev.blogspot.com/ c88008@gmail.com
Шнурівка метеликом

Названа так за схожість з краваткою-метеликом. Якщо на черевику непарна кількість пар дірочок, то зробіть спочатку прямий стібок по верху (як на схемі), якщо парна - по низу (як на фото кросівка).
Хрестики-метелики можна робити на тих ділянках кросівка, які потрібно стягнути, і робити пропуски там, де нозі можна дати трохи свободи. Можна використовувати відносно короткі шнурки!

Військова шнурівка

Це обернений варіант шнурівки метеликом.
Названий військовим, тому що так шнурують черевики солдати британської, нідерландської, французької та бразильської армій.
А що, вигляд непоганий, та й шнурки не треба довгі...

16 Роликові кросівки http://heelys-kiev.blogspot.com/ c88008@gmail.com
Шнурівка “Залізниця”

Дуже схожий на попередній метод, тільки на вивороті шнурки йдуть не по діагоналі, а прямо.
Цей спосіб шнурування підходить тільки для тонких або пласких шнурків, оскільки шнурки проходять через дірочки двічі.
Саме тому шнурівка дуже міцна, проте її складно затягти.


Шнурівка подвійною спіраллю

Красиве і швидке шнурування, що зменшує тертя й продовжує життя вашим шнурка.

Лівий і правий кросівок можна для симетрії зашнурувати в дзеркальному відображенні.


17 Роликові кросівки http://heelys-kiev.blogspot.com/ c88008@gmail.com
Шнурівка “Ґратки”

Таку шнурівку складно затягти, але вона, тим не менш, має дуже велику популярність за свою декоративність.
Щоб спростити роботу, спочатку сплетіть всю шнурівку одним кінцем, а потім вже пропустіть крізь ґрати інший кінець шнурка.
Такі ґрати можна сплести лише на кросівках з 6-ма парами дірочок або з великою їх кількістю.

Ґратчаста шнурівка

По суті така сама шнурівка, як і попередня, але для неї згодяться шнурки й трохи коротші.
Економічний варіант.
18 Роликові кросівки http://heelys-kiev.blogspot.com/ c88008@gmail.com
Шнурівка “Зіп-блискавка”

Цю шнурівку дуже складно затягти, проте вона дуже міцна, що ідеально для шнурування ковзанів та роликів.
До того ж, вона схожа на величезну застібку-блискавку.

Шнурівка однією рукою

Вам навіть не доведеться зав’язувати бантика, достатньо лише вузлика на одному кінці шнурка. Зверху шнурівка щільніша, а знизу цілком вільна. Краще всього використовувати при маленьких отворах і товстих шнурках.

19 Роликові кросівки http://heelys-kiev.blogspot.com/ c88008@gmail.com
Сегментно-вузлова шнурівка

Продовжує ідею сьомої шнурівки.
Ви за своїм бажанням зможете зробити верхню і нижню половини слабше або сильніше затягнутими.
Проте з такою шнурівкою важко засунути в кросівок ногу, тому що буде заважати вузол посередині.Прихований вузол

Прямі стібки шнурівки ще оригінальніші, якщо бантика не видно.
Цей спосіб дозволить заховати ваш бантик!

20 Роликові кросівки http://heelys-kiev.blogspot.com/ c88008@gmail.com
Двоколірна шнурівка

Дуже і дуже красива й патріотична шнурівка.
Єдине але - дискомфорт від вузла (може, зшити або скріпити шнурки скотчем, а не зав’язувати у вузол,
і цим допомогти справі?).
В ідеалі потрібно розрізати два довгих шнурка на трохи нерівні частини, щоб кінчики були в результаті однієї довжини.
Подвійна двоколірна шнурівка

Дуже креативний спосіб шнурування, яким можна обіграти кольори прапора або улюбленої команди. Чотири кінчики шнурків теж можна креативно зав’язати. Якщо у вас кросівки з непарною кількістю дірочок, то вам знадобляться шнурки різної довжини.
21 Роликові кросівки http://heelys-kiev.blogspot.com/ c88008@gmail.com
Шнурівка зворотною петлею

Гарний варіант шнурівки, що має свої мінуси.
По-перше, перехрещені петлі мають тенденцію з’їжджати із середини.
По-друге, тертя збільшує зношування шнурків.
Матиме шикарний вигляд, якщо зробити її двоколірною.
Шнурівка з вузлами

Додатковий вузол на кожному кроці шнурівки збільшує її міцність і покращує зовнішній вигляд.

Спосіб ідеальний для шнурування лижних черевиків, роликів тощо.

Послабити шнурівку дуже проблематично.
22 Роликові кросівки http://heelys-kiev.blogspot.com/ c88008@gmail.com

Кручена шнурівка

Красива міцна шнурівка, яку теж складно послабити. Особливо декоративними переплетення стають з товстими круглими білими шнурками на кросівках контрастного темного кольору.
Римські цифри

Особливо гарний вигляд має на кросівках без проміжку між половинками.
Можна змінювати кількість і розташування ХХ і II залежно від кількості дірочок.23 Роликові кросівки http://heelys-kiev.blogspot.com/ c88008@gmail.com

Шнурівка для футбегу

Для гри в футбег зручно створювати подобу чаші зі своїх кросівок, щоб було простіше контролювати, підкидати і ловити м’ячика.
Звісно, що черевики при цьому втрачають форму, але задля інтересів гри можна й постраждати!
Це один із чотирьох принаймні варіантів шнурівки, далі будуть представлені ще три.


Метод шнурівки для футбегу (соксу)

Усі чотири способи шнурівки об’єднують довгі стежки по краях, що тягнуть половинки кросівок назовні. Верх шнурівки можна зашнурувати й у інший спосіб, не так, як на схемі і фото.


24 Роликові кросівки http://heelys-kiev.blogspot.com/ c88008@gmail.com

Варіант шнурівки для футбегу (соксу)

У цьому способі шнурівки краї кросівок розходяться ширше, ніж при використанні перших двох.
Щоб ще збільшити розкриття, можна почати шнурівку не третьої пари дірочок від низу, а ще вище (і не задіяти, пропустити третю або іншу пару дірочок зовсім).


Спосіб шнурівки для футбегу (соксу)

У цьому способі шнурівки краї кросівок розходяться так само, як і в попередньому, тобто, ширше, ніж при використанні перших двох варіантів.
Методи такої шнурівки підходять не тільки для футбегу, а й в разі надто щільних або вузьких кросівок.

А тепер ще уявіть, як буде чудово, якщо крім оригінального методу шнурівки скористатися й оригінальними яскравими шнурками!
Ваші кросівки просто не впізнати!25 Роликові кросівки http://heelys-kiev.blogspot.com/ c88008@gmail.com
7. В’яжемо

17 різних способів зав'язати шнурки
Усі схеми вузлів, які ви побачите нижче, звернені до вас, нібито перед вами ваша власна нога з кросівком, на якому ви зав’язуєте шнурки. Один кінець шнурка (лівий) пофарбовано блакитним, а інший (правий) - жовтим. Виключно для того, щоб вам було простіше розібратися в схемах!

1. Цей спосіб демонструє швидкість, зручність, красу і надійність. Зробіть петлю з кожним з кінців шнурка й одночасно виводьте їх через один одного, тим самим миттєво формуючи вузол.2. Безпечний вузол

Зробіть дві петлі, і просуньте їх через "дірку" в середині.
Готовий вузол крім міцності ще і гарний, симетричний, його обвивають два завитки шнурків.

26 Роликові кросівки http://heelys-kiev.blogspot.com/ c88008@gmail.com
3. Стандартний вузол, або "Навколо дерева"

Приблизно так у дитинстві вчать зав’язувати шнурки, це найпоширеніший спосіб, яким можна зав’язати шнурки на черевиках.


4. Двопетельний вузол (вузол "Заячі вушка")

Зробіть по петлі з обох кінців (вони-то й схожі на вушка) і просто зав’яжіть їх у вузол. По-моєму, в Україні саме цей, а не №3, вузол є найпоширенішим (їх результати зав’язування повністю збігаються).
Яким би простим не здавався цей вузол, ось таке його виконання неправильне, такий вузол незбалансований, відтак ваші кросівки будуть увесь час розв’язуватися ("Бабусин вузол").


А ось таке положення правильне, вузол на шнурках триматиметься міцно.27Роликові кросівки http://heelys-kiev.blogspot.com/ c88008@gmail.com
5. Вузол на два кроки

Перший крок полягає у зав'язуванні вузла, витягнувши жовтий кінець шнурка. Вже після цього з нього потрібно зробити петлю і зав'язати з блакитним кінцем шнурка, це буде другий крок.Цей вузол несиметричний, тому не дуже гарний, але досить міцний, адже навіть випадково потягнувши за кінець шнурка, Ви не розв’яжете відразу весь вузол, а всього лише його другу половину.

6. Вузол хірурга

Поширений, але не кращий з надійних вузлів. Спочатку дієте, як при зав’язуванні стандартного вузла на кросівках, але жовтий кінець шнурка обертається навколо вузла ще раз.28 Роликові кросівки http://heelys-kiev.blogspot.com/ c88008@gmail.com


Краще для зав’язування шнурків на кросівках користуватися надійним вузлом, він симетричний, тому красивіший і безпечніший.7. Вузол "Бірюзова черепаха"
Ім’я вузла виникло з назви магазинчика, в якому взуття зав’язували саме так. Починаєте зав’язувати вузол "Заячі вушка", але просмикуєте жовту петлю в середню дірку ще раз.
29 Роликові кросівки http://heelys-kiev.blogspot.com/ c88008@gmail.com
8. Кращий вигин

Ще один варіант надійного вузла.
9. "FreedomKnot" ™

Цьому вузлу навіть присвячений цілий сайт.
30 Роликові кросівки http://heelys-kiev.blogspot.com/ c88008@gmail.com
10. Вузол "Затягни петлю"

Виконується на основі першого або третього вузла.
Вставляємо петлі одну в іншу, тепер тягнемо одночасно за жовту петлю і блакитний кінчик шнурка.


11. Подвійний вузол

Зав’язуємо на шнурках будь-який вузол, залишаємо петлі довгими, а потім зв’язуємо їх ще раз між собою, як показано на малюнку.12. Подвійний вузол

Зав’яжіть вузол номер 1, але залиште петлі довгими, а потім повторіть ті самі операції ще раз.


Повторивши операції більш ніж двічі, можна отримати дерево зі шнурків прямо на ваших кросівках!


31 Роликові кросівки http://heelys-kiev.blogspot.com/ c88008@gmail.com
13. Схрещений вузол

Петлі теж просмикуються одна в одну, але трохи інакше, ніж у звичайному вузлі (зверніть увагу на напрямок кінчиків шнурків!).


14. Мегавузол

Утричі міцніший звичайних вузлів!


32 Роликові кросівки http://heelys-kiev.blogspot.com/ c88008@gmail.com
15. Вузол для Хеловіну (петля шибениці)

Скорше цікавий, оригінальний, ніж корисний.Можна зав'язати по вузлу на кожному кінці шнурків ваших кросівок:16. Спосіб для зав’язування шнурків однією рукою

33 Роликові кросівки http://heelys-kiev.blogspot.com/ c88008@gmail.com
17. Рифовий вузол

Врятує ситуацію, якщо вам необхідно зав’язати ну дуже короткі шнурки.А так найпростіше вузол розв’язати (витягнути один із кінців, залишок вузла зрушити по ньому).Віднині оригінальністю буде відрізнятися не тільки сама ваша шнурівка на кросівках, а й навіть бантик!34 Роликові кросівки http://heelys-kiev.blogspot.com/ c88008@gmail.com
8. Катаємося

Як кататися на роликових кросівках HEELYS?


1.Знайдіть точку балансу.

Станьте на рівну поверхню і поставте одну ногу вперед, а другу (опорну) поставте за передньою, так, щоб ступні знаходилися на одній лінії (тобто носок вашої другої («задньої») ноги дивився на п'яту «передньої» - це найголовніший секрет!

Увага! Не ставте ступні поруч одна з одною!


Якщо вам незручно кататися з ногами на одній лінії, то це не страшно - можна кататися з дещо "паралельними" ногами, адже це тільки спочатку, згодом ви обов’язково навчитеся.


2. Відчуйте баланс.

Підніміть носки ніг і зіпріться на п’яти. Ви стали на ролики. Тепер спробуйте понахилятися в різні боки, доти, поки ви не відчуєте баланс. Якщо ви втратили баланс - просто опустіть носки - і ви відразу відчуєте, що на «своїх ногах», а потім повторіть спробу.

У будь-якому випадку спочатку варто вчитися разом з друзями, тому що менше шансів впасти... хоча вони завжди є :)


3. Поїхали!

Опустіть носок вашої «задньої» ноги, потім трохи нахиліться і починайте котитися на «передній» нозі, одночасно відштовхніться «задньою» і підійміть її носок.

Підтягніть під час руху вашу «задню» ногу ближче до «передньої» (так, щоб носок задньої ноги майже вперся в п'яту передньої).

Під час руху намагайтеся розподіляти вагу тіла на обидві ноги.


Це, напевно, найскладніший для розуміння пункт, але все простіше, ніж ви думаєте. Прочитайте, відверніться і ще раз прочитайте. Тоді зрозумієте і вдумаєтеся. Повірте, це доволі важливо і чим більше ви послухаєте, тим швидше навчитеся.

35 Роликові кросівки http://heelys-kiev.blogspot.com/ c88008@gmail.com
4. Зупиняємося

Є два способи гальмування

а) Hard Brake. Просто опустіть носок однієї з ніг, або обидві відразу. Намагайтеся робити це якомога акуратніше і будьте готові пробігти вперед. Ніщо в світі не зупиняється моментально, навіть людина в кросівках HEELYS.

Новачкам радимо робити саме так і не інакше хоча б перші дні, тому що іноді намагаються гальмувати п’ятою, вдається не з першого разу, а падати потилицею повірте - боляче!

б) Soft Brake. Під час руху підніміть вище носок вашої передньої ноги і ви почнете пригальмовувати п’ятою. Складний для виконання початківцям. Потім зручно використовувати на спусках для зменшення швидкості перед поворотами.


Треба навчитися нормально гальмувати. І повірте чим швидше ви його навчитеся, тим швидше почнете вправно повертати, але не варто Soft Brake надто часто використовувати, бо задники у кросівок не металеві, а гальмувати доводитися кожен раз :)


ВАЖЛИВО!
Будьте уважні - кросівки HEELYS мають яскраво виражений “WOW (ВАУ) - ефект”. Сторонні спостерігачі приходять в повне замішання, при вигляді людини, яка раптом починає котитися на п’ятах свого взуття!

Ну і наостанок радимо вам не соромитися вчитися на людях - нехай сміються, це нормально, адже потім вони будуть бігати за вами, а не ви за ними, і текст цієї статті радимо роздрукувати і брати з собою.36 Роликові кросівки http://heelys-kiev.blogspot.com/ c88008@gmail.com
9. Убезпечуємося

ОСНОВИ
Отже, ви вже навчилися їхати по прямій більше п’яти метрів і при цьому жодного разу не переходячи на ходу. Трохи минув біль у м'язах ніг і ви готові виходити на велику дорогу. Більше того! Ви забули про існування іншого взуття. Ну що ж, вперед! Тільки знайте - де б ви не каталися, скрізь є великі і маленькі небезпеки. Ось про них і йдеться.

1) На будь-якому покритті (асфальт, бетон, паркет тощо) є маленькі
й не дуже, камінчики, ті самі, яких звичайний ролер просто не помічає,
а степрайдер відчуває. Потрапивши в щілину між колесом і нішею для колеса, камінчик стопорить ваш ролик. Потім ви миттю переходите на біг,
з кумедними розмахуваннями руками, великими кроками, витріщанням очей і повним обломом або падінням із приземленням на різні частини тіла. І, як наслідок, легка чи не дуже травма (садно, подряпина, забиття, вивих
і найсумніше - перелом). Оскільки ситуація несподівана і до землі недалеко, тому згрупуватися, реально, нема часу.

2) Тріщини в асфальті (див. також: стики між плитами, каналізаційні люки, паркетні стики, декоративна плитка на тротуарах, сухі гілки, що впали з дерев, або звичайні вибоїни), так само приводять до стопору колеса і до подій, описаних наприкінці пункту 1. Можна спробувати перестрибнути, або переступити, але тоді ламається вся траєкторія витонченого ковзання. Тому краще, звичайно, помітити «таку засаду» заздалегідь.

3) Рідкісний, але тим не менше факт, що має місце бути - дроти. Наведемо приклад. Якийсь автомобіліст, бажаючи чи то пропилососити свою “Славуту”, чи підсвітити там щось, з кватирки першого поверху протягнув подовжувач до гаража, дріт якого проходив якраз через асфальтний тротуар. Дріт був сірого кольору, тому на асфальті непомітний, тим більше що увагу степрайдера було прикуто до якогось шанувальника HEELYS, який махав руками з проїжджаючого повз тролейбуса. Дріт той степрайдер не помітив... Далі дивіться розділ 1.

4) За будь-яких обставин не радимо кататися в сиру погоду. Кайфу жодного! Мало того, що вода з пилом і сміттям створюють пекельну суміш, названу брудом, яка за визначенням шкідлива для підшипників, так ще й ця сама каша помітно гальмує пересування. Швидкості нема, а який тоді сенс? (див. також: забрьохані штани, брудні кросівки, забиті підшипники і зіпсований настрій, плюс ще один крок до зношування підшипників і кросівок в цілому). Так може краще потерпіти до сухої погоди? А в дощ можна поспати, подивитися TV, полазити в інтернеті і, нарешті, промити ті самі підшипники.

5) Про те, які сюрпризи можуть очікувати при агресивному катанні, розповідати треба окремо й багато.

37 Роликові кросівки http://heelys-kiev.blogspot.com/ c88008@gmail.com
Звідси висновки

Висновок 1
Ви стали щасливим власником прикольної теми: HEELYS! Не сподівайтеся - падати доведеться! Тому не скупіться на захист! Тут не йдеться про лицарські обладунки, бронежилет або панцир, як у наших дружинників часів Русі. Є елементарне: коліна, лікті, долоні. Каска не завадить при агресивному катанні, якщо є боязнь забити те місце, куди засилають жири, білки та вуглеводи у вигляді їжі, і де знаходиться мозок - скупчення всяких ділянок, що відповідають за задоволення!

Висновок 2
Ви вирішили скористатися елементарної магією відьом з Лисої гори, щоб літати у повітрі? Не поспішайте розглядати натовп потенційних клієнтів, які будуть вражені WOW-ефектом, краще уважніше розглянути передба­чуваний маршрут руху і вивчити його на предмет наявності камінчиків, тріщин, вибоїн, стиків, гілок, дітей, бабусь-дідусів із колясками, інших людей та інших перепон! Ще необов’язкова порада - перед початком руху поїдьте по черзі кожною ногою назад, щоб виштовхнути передбачувані камінчики, які причаїлися в ніші для коліс і чекають моменту, щоб вискочити на швидкості і, якщо не зупинити колесо, то хоча б зробити бридку борозну на ньому, щоб іншим камінцям можна було по цій борозні легше забиратися на колесо і в нішу! До речі, періодично витягуючи коліщатко, можна помітити ще маленькі заглибини в глибині ніші.

Ось вони й призначені для того, щоб засланці влітали туди. А нам треба просто їх витрушувати звідти! І лише переконавшись у безпеці маршруту, можна летіти! І не соромтеся відстежувати різноманітність емоцій у навколишніх, це досить смішно. Якщо вміємо крутитися, то робимо розворот на 180 градусів і насолоджуємося видовищем (верещить і тикає в тебе пальцем натовп дітлахів, здивовані обличчя дорослих людей, здивовані звичайні перехожі, хрестяться бабці, злі міліціонери й захисники правопорядку в метро, універсамах, мегамаркетах, кінотеатрах, розважальних центрах, бутіках, магазинах, універах, школах тощо).

А цей висновок, що здається страшенно не зручним ("ого!" - скажете ви - "Стільки маніпуляцій перед катанням! А може ще необхідно сказати: "Чарів-чарів-чарівниця...!?!?", щоб просто поїхати!" І будете неправі! Читається довго, а на ділі займає частки секунд (якщо у вас нічого не порушено в голові, після падіння без каски). А інакше захоплений натовп може перетворитися на табун покидьків, що принизливо регоче, роздивляється і показує на вас пальцем! Але вже не через WOW-ефект, а тому, що ви безглуздо репнулися об асфальт, або об інше покриття, і яку тварину (комаху) ви при цьому нагадуєте! Якщо це все ж сталося, не звертайте уваги! Охолоньте! Степрайдерів багато - і нас не подолати :) Падали всі, виключень не буває. Можна просто, прислухавшись до поради, робити це рідко. Що вдіяти, любиш кататися - люби й саночки возити!

38 Роликові кросівки http://heelys-kiev.blogspot.com/ c88008@gmail.com
ПРЕСА

Роликові кросівки HEELYS визнані найбезпечнішим продуктом
з усіх спортивних продуктів на колесах.

Агенція Heiden Associates, Вашингтон, США, провідна організація в галузі оцінки ризиків і безпеки продукції, закінчила детальний аналіз даних, зібраних американською Комісією з безпеки продукції (Consumer Product Safety Commission) щодо спортивної продукції на колесах. Представлені дані підтверджують, що HEELYS є найбезпечнішим продуктом серед всіх популярних виробів з колесами.

«Беручи до уваги кількість проданих пар, HEELYS залишається одним
з найбезпечніших видів активного відпочинку»,
- зазначив доктор Едвард Хейден, президент Heiden Assisiates.

Зібрані дані стосуються здебільшого дітей у віці 7-15 років і показують відносну кількість травм при використанні таких продуктів, як велосипеди, скейтборди, роликові ковзани на двох і чотирьох колесах тощо.

У результаті дослідження виявлено,
що роликові кросівки і кеди HEELYS
у 39 разів безпечніші велосипеда;

у 24 рази безпечніші скейтборда;

у 9 разів безпечніші скутерів (самокатів);

у 7 разів безпечніші роликових ковзанів.

Агенція Heiden Assosiates підвела підсумки аналізу всіх даних Комісії
з безпеки продукції за останні 6 років і підтвердила безпеку продукції HEELYS. Дані наочно демонструють, що HEELYS, у разі правильного використання, забезпечують веселу і безпечну активність для дітей, дозволяють їм вести активний і здоровий спосіб життя.

Президент HEELYS Інк., Майкл Стаффароні каже: «Ми дуже задоволені тим, що батьки й діти отримали цю інформацію і що HEELYS залишається одним з найбезпечніших продуктів для дітей, які хочуть злізти з дивана і бути активними».

Роликові кросівки і кеди Хіліс залишаються найбезпечнішим продуктом серед майже всіх інших спортивних видів відпочинку.
Дані американської Комісії з безпеки продукції (Consumer Product Safety Commission) підтвердили виконані компанією HEELYS дослідження, які показали, що використання роликових кросівок і кедів HEELYS набагато безпечніше, ніж використання велосипедів, скейтборда, гри в баскетбол, футбол і навіть у теніс.
39 Роликові кросівки http://heelys-kiev.blogspot.com/ c88008@gmail.com
Найостанніші дослідження в цій сфері проведено компанією Heiden Associates, консультаційною фірмою, що з 1981 року працює в сфері оцінки безпеки споживчих продуктів. Вона провела аналіз понад 2 мільйонів
56 тисяч звітів про травматизм, наданих Комісією з безпеки.
«Ми задоволені, що нові дані, зібрані за 5 років, підтверджують, що HEELYS настільки безпечні для дітей, особливо для віку, в якому діти схильні до зайвої повноти», - зазначив Майкл Стаффароне, виконавчий директор HEELYS.

На думку доктора Даміена Доуфіні, хірурга, що спеціалізується на хворобах ніг і колін з Даласу, катання на HEELYS особливо корисне дітям, що захоплюються футболом або гімнастикою. «Використання HEELYS може дійсно допомогти запобігти досить звичним дитячим захворюванням, оскільки постава в процесі катання на HEELYS допомагає розтяжці м’язів литки», - сказав лікар. «Тверда серединна частина підошви HEELYS
і гнучкість у носках визначає дуже важливу особливість HEELYS для активного здорового способу життя».

Інші лікарі згодні. «Мої діти ніколи не отримають батут. У них не буде
і мотоциклів.
Але вони люблять і використовують самокати, скейтборди
і велосипеди.
І HEELYS.», - зауважив хірург-ортопед з Остіна доктор Едвард Сеаде. «Я вважаю, що краще, щоб мої діти більше проводили часу на вулиці у вправах, ніж сиділи біля телевізора».

Результати досліджень ясно показують, що, наприклад, велосипедисти мають найбільшу кількість травм, тоді як катання на HEELYS ставить рекорди з безпеки серед всієї продукції на колесах. Відносний травматизм на HEELYS складає всього 2% від кількості травм, отриманих на велосипедах. Дані говорять, що HEELYS набагато безпечніші, ніж майже всі інші види активного відпочинку (можливо за винятком настільного тенісу, більярду та боулінгу).

ПОРАДИ

Якщо Ви купили HEELYS для маленької дитини (або самі такими є...
не ображаєтеся, але всі, хто до 14 років, - ще маленькі діти) - проведіть достатньо часу з нею, поки не переконаєтеся в тому, що вона стійко стоїть на ногах!

Якщо ви почуваєтеся невпевнено - використовуйте спеціальний "ролерський" захист (він продається в спортивних магазинах). Вигляд нехай буде ніби й занадто, але після падіння вам не доведеться лежати на лікарняному ліжку. Повірте - простіше впасти потилицею шолома...
ніж голови.
Завжди ставте ноги в одну лінію - якщо поставити їх поруч, то це приведе до того, що ноги просто роз’їдуться з-під вас.
При ході з колесами у п’яті переконайтеся, що ви ходите пальцями, торкаючись землі.
40 Роликові кросівки http://heelys-kiev.blogspot.com/ c88008@gmail.com
Будьте обережні при катанні по нерівній поверхні - сміття і щілини можуть привести до раптової зупинки та неконтрольованих рухів.
Ніколи не катайтеся на HEELYS швидше, ніж ви можете бігти.
Коли ви відчуваєте, що втрачаєте рівновагу, зупиніться.

Громадські місця не завжди придатні для катання на HEELYS.
Не викликайте незручності для інших.
Не порушуйте законодавство і правила.
Відповідальність в громадських місцях - якщо немає прямої заборони
на катання на HEELYS, переконайтеся, що це дозволено.
Поважайте права інших, щоб насолодитися катанням на HEELYS
у громадських місцях, так само, як поважають ваші права.

Буває, що скоби для вісі в ніші для коліс зношуються. Скоба з обох боків утримує колесо за вісь у ніші для коліс. Її виготовлено зі зносостійкого поліуретану для жорсткості й міцності. Тим не менш, він не чинить опір стиранню. Хоча підошва зроблена зі зносостійкої гуми, яка носиться до
10 разів довше, ніж звичайні гумові підошви, кросівки небезпечні для катання на п’ятах, коли скоба зношується і вісі не мають належного кріплення й можуть вискочити.
41 Роликові кросівки http://heelys-kiev.blogspot.com/ c88008@gmail.com
10. Трюкачимо

Трюк «Кораблик»

Кораблик робити досить просто і це один з найпростіших трюків, але пояснювати його текстом досить важко, однак це коли ліва нога обганяє праву ногу, а права в цей момент розвертається носком і в такий спосіб носки обох ніг «дивляться» в різні боки, а права нога їде ніби задом наперед, а ліва попереду й обидві ноги утворюють в ідеалі лінію, а взагалі хоча б півколо. І ось таким півколом з розсунутими подібно шпагату ногами їдемо.

Трюк «Розворот на 360 через Кораблик»

Ви робите кораблик (але при такому розвороті вам не потрібно, щоб у вас вийшов повний кораблик, вам потрібно, щоб ви їхали корабликом півколом). Коли ви зробите кораблик, то у вас «ведучою» ногою в кораблику (для людей, які катаються з лівої ноги) виявиться права. Так от, ви зупиняєте праву ногу, але не ставите її на землю, а в цей момент ліва по прямій проїжджає близько правої та обганяє її, в той же час права провертається на колесі й заводитися за ліву і починає рух за нею. Виходить виїзд з кораблика, при якому ліва нога їде задом (п’ятою вперед по напрямку руху), а за нею права, теж п’ятою вперед у напрямку руху. Це виходить, що ви розвернулися на 180 градусів. Далі ви їдете задом й ліва нога стає «ведучою» і просто різким ривком (при цьому постарайтеся свою вагу трохи підняти вгору з п’ят) робите розворот на колесах, через ліву сторону на 180 градусів. Відтак у вас виходить розворот через кораблик на 360 градусів.

Інструкція для тих, хто хоче навчитися їздити на ґріндах

Відразу попереджаємо, з боку це може здатися простим, але не стрибайте на перший ґрінд з думками: «Це так просто, зараз я це зроблю». Це може закінчитися не зовсім вдало.

Для початку.

Бажано перший свій ґрінд вибирати заввишки сантиметрів 15-20 і щоб це була труба і вона була круглою, гладкою, пропарафіненою (тобто натертою парафіном) і досить таки широку в діаметрі, але не більше самої вставки
на HEELYS, а бажано трохи менше.
А ще для першого разу має бути надійний тренер, який би страхував усі рухи. Це допоможе зменшити ризик травмування. Перші спроби їздити на ґріндах краще робити без коліс -
це так само зменшить ризик травматизму.
42 Роликові кросівки http://heelys-kiev.blogspot.com/ c88008@gmail.com
А тепер про головне: як ґріндити!!!

Визначтеся, з якої ноги вам зручно встрибувати на ґрінд (ліва ведуча або права). Від цього буде залежати сторона з якої ви будете «заходити» на ґрінд. Якщо ліва нога, то з правого боку у напрямку до ґрінда, а якщо права нога, то відповідно з лівого боку.

Потім, якщо ви вирішили зробити свій перший ґрінд все ж на колесах, вам потрібно буде під'їхати до нього з того чи іншого боку, як вам зручно, але не стрибайте, придивіться, подумайте, в разі невдачі, куди вам краще впасти, щоб не було боляче. Але ще залишається питання: як ви з коліс відразу застрибнете на ґрінд? А ось і відповідь: з ніг! Як то кажуть - все просто!

Для того щоб перейти з коліс на ноги, а потім застрибнути на ґрінд, вам потрібно з невеликою швидкістю під’їхати до ґрінда й на відстані один-два метри (кому як зручно) опустити носок «передньої ведучої» ноги. Отже, це і є той самий перехід з їзди на крок.

Коли ви опускаєте носок, «задня» нога виходить уперед, тим самим роблячи крок, відповідно «ведуча» залишається позаду.

Потім робимо другий крок, так щоб «ведуча» нога стала на невеликій відстані близько до ґрінда та її носок трохи був повернутий в бік до ґрінда і вже з «ведучої» ноги робимо поштовх (кількість кроків можна робити на свій розсуд, але в ідеалі не більше трьох).

Поштовх робиться з «ведучої» ноги! «Задня» нога йде вгору і вже вона стає слайдом (пластикова вставка на підошві) на ґрінд, а провідна в той момент, коли задня нога перебувє в польоті, відривається від землі. Виходить, що задня нога стає на ґрінд, і вона буде при ковзанні першою, а провідна ставиться за нею на відстані приблизно 50 сантиметрів.

«Передня» нога на ґрінді (вона ж «задня» при їзді) ковзає на внутрішній частині ґрінда під кутом близько 45 градусів і основна частина ґрінда «дивиться» назовні.

«Задня» стоїть всією поверхнею ґрінда.

ПАМ’ЯТКА ДЛЯ ВСІХ: «ЗАДНЯ» НОГА, ВОНА Ж «ВЕДУЧА», ПРИ ЇЗДІ
В ЖОДНОМУ РАЗІ НЕ ПОВИННА ПІД’ЇЖДЖАТИ ДО ПЕРЕДНЬОЇ, ІНАКШЕ
ВИ ВПАДЕТЕ.

Якщо ви відчули, що «задня» нога на ґрінді починає наздоганяти «передню», відразу зістрибуйте, а то ви боляче впадете на ґрінд спиною.43 Роликові кросівки http://heelys-kiev.blogspot.com/ c88008@gmail.com
І нарешті, зістрибування з ґрінду: це дуже просто, «передня» нога відривається від ґрінда (з вашою допомогою) й через деякий час і «задня». Так щоб «ведуча» нога (яка при їзді є «задньою») стояла позаду «ведучої». Ви приземляєтеся на асфальт на носки під кутом до ґрінда близько 30-50 градусів, як зручно. Потім ви піднімаєте трохи носки й за інерцією їдете.

Краще все це робити повільно з досвідченим степрайдером на страховці без коліс, а коли вже почне виходити, то можна спробувати зробити самому, АЛЕ БУДЬТЕ УВАЖНИМИ, КОРИСТУЙТЕСЯ ЗАХИСТОМ!

Все це займає секунд п’ять, так що не дивіться, що опис зайняв сторінку. Опис дозволяє набагато більшій кількості людей почали ґріндити і, головне, все правильно зрозуміти. Найкраще - побачити все це в живу або хоча б на відео, але в кого немає такої можливості, студіює цю інструкцію.


44 Роликові кросівки http://heelys-kiev.blogspot.com/ c88008@gmail.com
11. Доглядаємо

Для того щоб Ваші роликові кросівки прослужили якомога довше, за ними потрібно правильно доглядати.
Якщо замість коліс вставлено заглушки, то Ви можете сміливо експлуатувати роликові кросівки, як і будь-який інший вид Вашого взуття. Обмежень в експлуатації майже немає!

Якщо в кросівках вставлено ролики, то рекомендуємо Вам пам’ятати поради:

• Постарайтеся об’їжджати стороною калюжі, бруд, пісок і нерівні поверхні, по яких ви пересуваєтеся. Це дозволить Вам продовжити експлуатацію Ваших роликів і підшипників.


• Регулярно перевіряйте «гнізда» для роликів у п’ятах Ваших роликових кросівок для того, щоб переконатися, що в них нема піску, бруду, гальки тощо.


• Для того щоб завжди пересуватися легко і плавно, рекомендуємо Вам регулярно (раз на місяць) змащувати підшипники.


• HEELYS не рекомендується прати в пральній машині. Для чищення використовуйте щітку і теплу мильну воду. Перед цим обов’язково вийміть ролики з «гнізда».


• Якщо Ваші ролики почали зношуватися, Ви можете купити новий комплект роликів і підшипників.


У світі все недосконало! Недосконалий кран у ванній, в якому вже давно прокладку треба поміняти, та ніколи, та й не до душі. Недосконалий мобільник, який пірнув в унітаз, навіщось вистрибнув з кишені, а потім відмовився працювати. Недосконалий пульт дистанційного управління, обурений гучним тріском, коли на нього опускалася чиясь дупа. Недосконала фарба на автомобілі, яка дозволяє цвяху себе подряпати. Недосконалий капот того ж авто, тому що видозмінюється при випадковій зустрічі зі стовпом. Недосконалі й HEELYS, бо є речі й дії, після здійснення яких, скорочується сам час існування HEELYS.

45 Роликові кросівки http://heelys-kiev.blogspot.com/ c88008@gmail.com
Обговоримо.

Заборонити неможливо!
Але дуже-дуже не рекомендується робити з HEELYS таке:

1. Вороги хорошого покриття: пісок, бруд, вода, горілка, машинні оливи (та й рослинні теж), скельця, уламки, тріщинки, сухі гіллячки й подібні предмети, через які про покриття не можна сказати, що воно чисте і сухе. Степрайдер, який вважає катання скрізь, де завгодно, крутим заняттям, щонайменше поганий власник свого бойового взуття. Чи не круто на лижах по асфальту, або по траві? Або на велосипеді по пустелі? Або в чешках по розпеченому вугіллю? Або... годі!
Підшипники в наших роликах втрачають своє мастило через велику кількість піску і бруду, адже стара технологія - підшипників працює довше й краще, якщо він добре змащений (навіть в авто міняють мастило через
10 000 км. Мастило знищується брудом, звідси й шум при катанні, тріск. Ну а сумним підсумком тривалого катання на забруднених підшипниках може стати їх заклинення, або просто руйнування.
Співвідношення волога-метал, навіть пояснювати соромно, всі й так знають, що таке іржа. Так що, якщо на вулиці волого, краще шукати критий майданчик.
Катання по колючо-ріжучих предметах (які валяються всюди, де не ступала мітла двірника) приводить до утворення на колесах порізів, розсічень та інших поранень, які незабаром збільшуються, і колеса починають, буквально, втрачати шматки самих себе (страшно сказано, правда?).
Висновок - колесо, що нагадує надкушене кисле яблуко. Кататися на такому, чесно кажучи, незручно, незатишно і просто неприємно!

Якщо все ж неполадки трапилися, не треба впадати в депресію або в інший вид спорту (синхронне плавання, "тому що там коліс берегти не потрібно!").
Припустимо, довелося проїхати по калюжі, зачерпнувши і вологи, і бруду, що робити? Після прибуття на базу (будинок, хата, школа, клуб), треба вийняти з коліс підшипники (дивись розділ 12. «Чистимо» про повну чистку підшипників, там наочно пояснюється, як вони виймаються) і ретельно протерти їх сухою ганчіркою або паперовими серветками дочиста. Це один з пунктів з правилами експлуатації HEELYS, але пам’ятайте, що залежно від погоди разів зо два-три на місяць (або відразу після потрапляння під зливу або в Дніпро) бажано робити повну чистку підшипників.

Щоб загоювати порізи, треба спочатку своєчасно їх виявляти, тобто частіше роздивлятися свої колеса. Помітивши "рани", можна їх "залікувати" за допомогою молекулярного клею (перевірений і схвалений клей "Контакт"). Помічаємо рану, відразу "лікуємо".
46 Роликові кросівки http://heelys-kiev.blogspot.com/ c88008@gmail.com
2. Буває, що речі губляться? Де, наприклад, пульт від телевізора? А? Так ото ж! Ось те саме може статися й з заглушками. Недобре без них, та й неправильно! Не лінуйся! Купи нові. Адже, не зберігши таку дрібницю, можна втратити весь кросівок як придатну до їзди бойову одиницю! Якщо ходити без заглушок, то можна стерти і розбити скоби, в які встромляються колеса і в які потім вже не можна буде вставити нові заглушки, бо реагувати треба відразу!

Ну, гаразд! Трапилося найгірше! Не треба обливати HEELYS бензином
і клацати запальничкою! Розповідаємо. Очищаємо скоби від бруду, потім знову користуємося клеєм (якщо, звичайно, від скоб ще щось лишилося). Через тиждень-другий, швидше за все, ролик зі скоб почне випадати.

Простіший спосіб є не такою довгою фіксацію колеса, проте можна змінювати ролик на заглушку. Необхідно лише мати при собі запас ущільнювального (краще двостороннього (продається в будівельних магазинах) скотчу. Намотуємо стрічку на ту частину осі, яка вставляється в скобу і встромляємо. Вперед!

3. Кросівки (як і шкарпетки, одяг та інші речі) потрібно періодично прати.

Пральна машинка - чудовий винахід, але не для нашого випадку. Від надлишку вологи шви можуть розійтися раніше терміну, а кросівки можуть втратити форму. Не лінуймося! Стара щітка для одягу чи зубна, вкупі
з милом (краще туалетним, хоча господарське теж можна, допоможуть досягти кращого результату. Намочимо, помиємо, почистимо, повторимо, протираємо кросівки і ставимо їх сушитися на сонечко, або на повітря (балкон, лоджія цілком згодяться, а ось до кондиціонеру ставити випрані HEELYS не треба, бо сядуть). Тільки не захоплюємося купанням
і полосканням взуття,
це ж не іграшкове каченя у ванні з дитиною, знову ж надлишок вологи тощо.
Усе вищезгадане можна сміливо називати "порушенням правил експлуатації".

HEELYS універсальні, але не безсмертні. Є все ж перелік (цілком може бути, що й не повний) основних дій, які допомагають швидше «знищити» ваші кроси. Список додається.

1. Катання в спеку, по розпеченому, липкому, абразивному асфальту може мати негативні наслідки:
- Відшарування гуми від диска (так, і таке буває!).
- Поява грижі, іншими словами - здуття у будь-якому місці на ролику.

З такими проблемами швидкість буде нижчою, маневрованість і керованість - ускладнена. Коротше, техніка катання явно постраждає. Що робити? Слухати заходи профілактики.

47 Роликові кросівки http://heelys-kiev.blogspot.com/ c88008@gmail.com
У спекотну погоду краще кататися в тіні, ну якщо вже її немає, то уникати їздити з високою швидкістю. А ділянку абразивного асфальту краще пройди пішки.

2. А якщо є звитяжний козак, що не пропускає жодної перешкоди, то що?
А тоді не треба забувати, що квадратні труби (й інші споруди з гострими гранями) малюють на ґріндах вражаючі шрами, зношуючи їх набагато швидше, ніж кругляк! А ще, пошарпаний ґрінд може підкинути несподіваний сюрприз на нешкідливій круглій трубі (трах-бах-ой!).

Порада - якщо перед трюками гарненько пропарафінити ґрінди, то це допоможе істотно зменшити "розсічення" і збільшити швидкість ковзання!

Жорстко гальмувати, звичайно, ефектно й шумно, але не варто захоплюватися, ніякого "піт-стопа" зі зміною гуми не буде. А ось підошва стиратися буде інтенсивніше! І, відповідно, служити буде менше. І тут є заходи профілактики.

3. Як і сказано вище - ми не зловживаємо різким гальмуванням, а якщо вже довелося (тихохід на твоєму шляху, камінь, що потрапив у твоє поле зору, чорна кішка, що перебігає дорогу і все в такому дусі), то розподіляємо навантаження рівномірно, по всій підошві, і намагаємося чергувати ноги (понеділок, середа, п’ятниця - гальмуємо правою п’ятою, лівою ступнею. Вівторок, четвер, субота - лівою п’ятою, правою ступнею. У неділю катаємося без гальм ))).
Але, якщо все-таки стирання підошви дійшло до критичної точки (гальмувати вже нічим), то можна приклеїти старим-добрим молекулярним клеєм, попередньо вирізану за формою стертого місця, накладку з щільної гуми - і HEELYS ще покатає!

4. HEELYS - кросівки сезонні, хоч вони й хорошої якості і взимку в них так само комфортно, як і влітку, але все ж це не валянки. Надлишок вологи знову ж таки. І соляний розчин (нікуди від нього не дітися). Все це роз’їдає шви, скоби, заглушки. Та й у цілому взуття, що працює без відпустки, "стомлюється". HEELYS можна носити взимку, треба лише дотримуватися заходів профілактики. Кросівки доведеться помити, це не велике прання, а просто, скажімо "легкий душ". Змивши бруд, змиваємо сіль, та й про сушку не забуваємо. Поруч з батареєю місце знайшлося? Чудово!

На завершення, хочеться додати, що є ще купа речей, які шкідливі HEELYS (гра кросівками у квача, футбол, використання їх як горіхокол, мухобійку, кулі для боулінгу, жертви для жертвопринесення, електровіник тощо), але будь-який дбайливий господар, прочитавши хоча б кілька порад, легко додумає ще щось!
HEELYS - це ваші гроші, ваш активний відпочинок,
ваше задоволення! Хіба цього не достатньо, щоб їх берегти? Відповідь кожен знає сам (сама)!
48 Роликові кросівки http://heelys-kiev.blogspot.com/ c88008@gmail.com
12. Чистимо

Інструкція з чистки підшипників.
Дія перша
Витягуємо колеса з кросівок
Витягніть колесо з кросівка за допомогою ключа.

Дія друга
Витягуємо осі з колеса
Визначте яка у вас вісь, від цього буде залежати спосіб як її зняти.

Є три види осей:

1) Вісь витягується
Спосіб її роз’єднання простий. Потрібно потягнути за два кінці в різні боки (як показано на фото)
Якщо не виходить, то, можливо, вона прикипіла, тоді можна скористатися плоскогубцями.
2) Вісь розкручується
Щоб її роз’єднати, треба прокрутити її проти годинникової стрілки (як показано на фото 2, потім вийняти її з колеса (як показано на фото 3). Якщо своїми силами не вдається, то можна використовувати викрутки, вставивши їх в пази цієї осі й розкрутивши проти годинникової стрілки (пази показані на фото 1-2).


49 Роликові кросівки http://heelys-kiev.blogspot.com/ c88008@gmail.com
3) Вісь поєднана стопорними кільцями
Зовні вона нічим не відрізняється від інших, але якщо подивитися з боку, то можна помітити стопорне кільце з двома вушками (фото 2). Щоб зняти цю вісь, потрібно розігнути ці вушка в різні боки і витягнути з гнізда стопорне кільце. Не треба знімати з обох сторін стопорні кільця, достатньо зняти його з одного боку, і витягнути вісь потягнувши з протилежного (фото 3). Будьте УВАЖНІ! Не загубіть стопорне кільце, яке ви зняли.
Дія третя
Витягуємо підшипник з колеса
Вставте в отвір, де була вісь, олівець під кутом, так щоб він упирався
в сусідній підшипник (фото 1). Потім натисніть на олівець, якщо підшипник не піддається, то спробуйте натиснути олівцем в інше місце підшипника. Якщо вам не вдалося витягнути підшипник, то упріться олівцем
в яку-небудь тверду поверхню (наприклад, стілець) і вибийте підшипник. Другий підшипник вибийте олівцем або видавіть пальцем (фото 2). Повторіть цю саму операцію і з другим колесом. У деяких колесах зустрічається посилююча вставка (фото 3), якщо вона у вас є, то витягніть її (фото 4), а коли будите збирати, то не забудьте вставити її назад.

Дія четверта
Чищення підшипників
Коли ви отримаєте всі чотири підшипники, визначте їх тип (мікро- або ролерські - вони відрізняються розміром, ролерські більші, як видно на фото).

Мікро- бувають АВЕС (1, 3, 5, 7)*
*АВЕС1 - зеленого кольору
*АВЕС5 - синьо-блакитного кольору
*АВЕС7 - жовтого кольору

Ролерські бувають АВЕС (7)
*АВЕС7-чорного кольору

*Тип підшипника вказано на захисному кільці.
50 Роликові кросівки http://heelys-kiev.blogspot.com/ c88008@gmail.com
МІКРО-
Якщо у вас мікро, то вам потрібно взяти голку і підчепити захисне кільце
з внутрішньої сторони (фото 1). Але можна і з зовнішньої. Потрібно зняти
з усіх коліс захисні кільця (їх 8 штук). Будьте обережні, не загубіть їх. Після зняття захисних кілець необхідно протерти їх з двох сторін промасленою ганчірочкою, щоб видалити з них бруд (фото 2-3).
Потім відкладіть їх у бік. Тепер приступимо безпосередньо до чищення самого підшипника. Підшипник має бути відкритим з двох сторін (фото 4). Візьміть «Уайт-спіріт» або бензин (налити в яку-небудь тарілку й покласти туди підшипники відмокати, для того щоб бруд легше відмивався. Потім потрібно взяти шприц з голкою, набрати туди з цієї тарілки бензин або «Уайт-спіріт» і промити кілька разів підшипник над цією ємністю, щоб весь бруд і рідина стекли туди (фото 5).

Щоб переконатися в тому, що підшипник промито добре, треба взяти його
в руки і покрутити, він повинен добре крутитися без сторонніх звуків.
Аналогічно потрібно промити і перевірити всі чотири підшипники.
Після цього необхідно змастити підшипники мастилом (наприклад, засобом «Літол»). Це можна зробити за допомогою викрутки, леза або пальця
(фото 6-7).
Коли ви змажете підшипник з двох сторін, то прокрутіть його і видаліть надлишки мастила. Коли ви все це зробите з чотирма підшипниками, закрийте підшипники захисними кільцями. Покладіть це захисне кільце на підшипник, а потім натисніть на нього пальцем, щоб воно стало на місце (фото 8-9). Після цього протріть вісь промасленою ганчіркою від бруду, щоб уникнути корозії (фото 10).

РОЛЕРСЬКІі
Якщо у вас ролерські підшипники, то тут щоб зняти захисне кільце, потрібно спочатку підчепити голкою стопорне півкільце (фото 1-2), потім
у такий же спосіб зняти стопорне півкільце з іншого боку. Те саме виконайте й з іншими підшипниками. Всі стопорні півкільця відкладіть
в сторону (8 штук). Будьте акуратні, не загубіть їх. Після того як ви витягли стопорні півкільця, потрібно витягти захисні кільця, підчепивши його голкою (фото 3). Всі інші дії аналогічні діям з підшипниками мікро.

51 Роликові кросівки http://heelys-kiev.blogspot.com/ c88008@gmail.com
Закрийте підшипники захисними кільцями й натисніть на них так, щоб вони стали на місце, а потім візьміть стопорне півкільце і вставте в гніздо так, щоб вони клацнули в ньому (фото 5-6). Після цього протріть вісь промасляною ганчіркою від бруду, щоб уникнути корозії (фото 7).


Дія п’ята
Вставляємо підшипники в колеса
Вставте готовий (чистий) підшипник в отвори на колесі й натисніть
на нього пальцями так, щоб він став на своє місце, тобто до упору
(як на фото). Проробіть цю операцію й з іншого боку, а потім і з другим колесом. Якщо у вас при розбиранні між двома підшипниками була посилююча вставка, то не забудьте вставити її на місце.

Дія шоста
Закріплення на колесі змащеній осі
Залежно від виду осі, закріплення на колесі буде відрізнятися.
1) Вісь витягується: вставте дві частини осі з двох сторін і натисніть на них так, щоб вони стали на місце (дивимося фото).
2) Вісь розкручується: вставте дві частини осі з двох сторін і закрутіть їх за годинниковою стрілкою до упору (дивимося фото).
3) Вісь поєднана стопорними кільцями: вставте вісь в колесо, з іншого боку надягніть на вісь стопорне кільце (фото 1). Потім змістіть його по вісі до гнізда так, щоб воно туди встало, а після цього візьміть маленькі плоскогубці або ножиці для того, щоб стиснути вушка на стопорному кільці - це необхідно для того, щоб при їзді вісь не розхиталася (фото 2).


52 Роликові кросівки http://heelys-kiev.blogspot.com/ c88008@gmail.com
Дія сьома
Вставляємо колеса в кросівки
Вставте колесо в кросівок і вдарте по ньому так, щоб воно стало на місце з клацанням (дивимося фото).

Примітка
Прочищене і змащене колесо має плавно обертатися без сторонніх шумів, якщо ви спробуєте його прокрутити. Десь після першого дня катання надлишки мастила вийдуть, і колесо буде крутитися швидко. Зазвичай
на змазаних підшипниках після катання осідає пил, його не треба видаляти, оскільки він служить природним захистом від вологи.
53 Роликові кросівки http://heelys-kiev.blogspot.com/ c88008@gmail.com
13. Змагаємося, граємо в "степбол"

Змагання зі степрайдингу
Конуси
Дана дисципліна полягає в об’їзді конусів різними способами.
Критерії оцінки такі - чистота проїзду, мінімальна кількість збитих конусів, складність виконання.
Конуси ставляться на відстані 105 см між конусами, кількість 10 штук, учаснику дається 5 спроб.

Зв’язка
Тут учаснику необхідно показати красиву зв’язку з різних трюків. Майданчик має розміри 10 м на 3 м. Дається до 5 спроб.
Дозволяється поштовх ногою (1 раз на проміжку) для досягнення необхідної швидкості.
Критерії оцінки - артистичність, плавність переходу від одного трюку до іншого (органічність), краса зв’язки, складність виконання.

Грінд
Дається 5 спроб, щоб зробити слайд по ґрінду.
Оцінка - чистота виконання, складність.

Фрістайл
Багатоборство. Складається з проїзду конусів, зв’язок і ґрінду.
Оцінюється кожен етап окремо і, в підсумку, підсумовується результат для отримання загальної оцінки. Кількість спроб не уточнено.
Критерії оцінки такі самі, як описано вище.

Представляємо вам нову гру - степбол!
Що це таке?

1. Поле. Це має бути майданчик з гарним, рівним покриттям, не зіпсованим наявністю сміття (камінці, гілки, пляшки, недопалки тощо), з розмірами 7x15 метрів. Розмітку можна зробити за мініфутбольно-гандбольно-баскетбольним принципом. Ворота розміром приблизно 700x2000x3000 мм встановлюються так само, як у футболі. Розмітити можна крейдою (якщо тимчасово) або балоном фарби (якщо на тривалий час). Розмітку зроблено, ворота встановлено? Якщо так, гайда далі!

2. Гравців на полі (7x15) у кожній команді по двоє, оптимальний варіант - по троє. Два нападники (вони ж півзахисники), один захисник. Якщо є бажання пограти чотири на чотири або більше, поле збільшується приблизно до 10x20 метрів, а ворота по довжині до 3000 мм, або за особистим бажанням (поки нема федерації степ-спорту, коли з’явиться, вже доведеться за офіційними правилами грати, тобто під час публічних заходів). Ну що, охочі є поганяти? Тоді вперед!


54 Роликові кросівки http://heelys-kiev.blogspot.com/ c88008@gmail.com
3. М’яч вводиться в гру на середині поля, як у баскетболі. Суддя підкидає м’яч, гравці намагаються його перехопити (так що на розіграш треба відправляти або високого гравця, або стрибучого). Ведеться м’яч знову ж таки по баскетбольному. Гравець, пересуваючись на колесах, стукає м’ячем по майданчику.
При цьому пробіжкою вважаються два випадки:
- Перший - катання без постукування більше 2-3-х метрів;
- Другий - пробіг без використання роликів більше 5-7-ми кроків.
Перепасовка виконується за принципом "з рук в руки".
Гра ногами допускається, якщо це сталося мимоволі, а гол, забитий ногою, не зараховується, м’яч вводиться в гру з-за бокової лінії поля гравцем команди протилежною тій, від гравця якої пішов м’яч.
Кутовий кидок виконується гравцем, у разі, якщо м’яч пішов від противника в аут за лінію своїх воріт, в іншому випадку, м’яч розігрується від воріт. Після забитого гола (накричавшись, наобнімавшись), команда, що закотила цей самий гол, зобов’язана піти на свою половину, команда, що проґавила, розігрує м’яч від воріт.

4. Пора поговорити про неспортивні манери у грі і способи боротьби
з ними. Розповімо за принципом "злочин-покарання".
Покарання виконує команда, протилежна порушнику правил. Навмисна гра ногою - м’яч з-за бокової. Поштовхи, удари по руках (та інших місцях), підніжки, кидання в ноги (і в інші місця), непорядні жести, нецензурна лайка, елементи з киданням одягу, симуляція, суперечка з суддею тощо, може каратися як введенням з-за бокової лінії поля, так і штрафним кидком (аж до видалення).
За порушення, вчинені в штрафній зоні воріт (навіть у стані афекту), призначається степбуліт (див. хокей, там, - у випадку нічиєї у фінальних іграх, проводять серію булітів), вихід нападаючого із захисником наодинці. Команда, гравець якої зробив пробіжку, позбавляється м’яча, противник вводить його з-за бокової. Стояти з м’ячем, не постукуючи ним і не пересуваючись дозволено не більше 5-ти секунд, інакше - затримка м’яча
і часу, й доведеться віддати м’яч противнику, який введе його в гру з-за бокової, в тому місці, де м’яч затримувався (подумки провівши лінію між бічними лініями через порушника, отримаєте місце для введення).
Ну що, граємо за правилами? Ну й чудово! Підведемо підсумок.

5. При грі 2x2, 3x3, проводиться три тайми по 5 хвилин. Якщо ефірного часу не вистачає, можна скоротити до 2-х таймів, якщо багато часу, можна збільшити час таймів з 5-ти до 10-ти хвилин. Заміна втомлених, покалічених гравців здійснюється під час тайм-ауту, який просить у судді капітан команди. Суддя має право призначити додатковий час, у разі численних затримок у грі. Право на всі зміни в правилах залишаємо за собою. Всі поради, побажання та скарги уважно вислухаємо і розглянемо.
До речі, степбол - це не лише спорт, динаміка, азарт, а й ще один
з численних способів підвищити і/або вдосконалити техніку і майстерність катання (фінти та прикольні фішки в грі вітаються, бо підвищують видовищність матчу та інтерес до гри і до конкретної команди)!
55 Роликові кросівки http://heelys-kiev.blogspot.com/ c88008@gmail.com
14. Ляльки на Хілісах

Лялька Dolls носить HEELYS. Тепер навіть ляльки мають можливість кататися на роликових кросівках HEELYS.

Американська компанія American Girl® стала виготовляти наймодніший аксесуар для своїх ляльок, це іграшкові роликові кросівки HEELYS, модель Sparkly.

Коштує таке щастя всього 18$.

Іграшкові кросівки мають логотип фірми HEELYS, пластмасові колеса в підошві і чарівну коробку для зберігання цього модного аксесуара. Заснована в 1986 році, компанія American Girl®, є дуже популярним виробником іграшок для дівчаток. Компанія American Girl® має цілу низку зареєстрованих торговельних марок, зокрема Kaya®, Felicity®, Josefina®, Addy®, Rebecca™, Kit®, Molly®, Julie®.

Під кожною торговельною маркою ховається ім’я ляльки. Вони мають величезну популярність у американської молоді - роликові кросівки і кеди HEELYS, й нині є невід’ємним аксесуаром у маленьких шанувальниць гри
в ляльки.


56 Роликові кросівки http://heelys-kiev.blogspot.com/ c88008@gmail.com
15. Питання-відповіді про все

? Хто придумав HEELYS?

ВІДПОВІДЬ. Roger Adams (Роджер Адамс) є засновником HEELYS Inc, творцем кросівок HEELYS.


? Розкажіть, будь ласка, скрізь кричать, сайт рясніє картинками, але я так і не зрозумів ... що ж це все-таки таке?

ВІДПОВІДЬ. Отже, революція серед кросівок, на сцену виходять HEELYS, американська новинка, тепер і в Україні! Принцип дії дуже простий
і геніальний - тепер не потрібно перевзуватися, коли ви хочете рухатися швидше - вам просто треба вставити ролик у п’яту вашого взуття - і ви можете їхати. Потім, якщо поверхня не дозволяє котитися, просто зніміть ваші ролики - і ви знову в звичайних кросівках.

На відміну від звичайних роликових ковзанів ви позбавлені необхідності носити з собою дві пари взуття – все, що вам необхідно, - це стильний мішечок, що кріпиться до паска за допомогою карабіну, або кишеню
в куртці чи брюках, для того щоб покласти туди два ролики діаметром
35 мм, плюс ви можете кататися в приміщенні - інститут, школа, магазин, дискотека, офіс і скрізь, де є хоча б 2 метри вільного простору.
Ось, власне, й все що треба про них знати ...


? Як довго треба вчитися їздити на HEELYS?

ВІДПОВІДЬ. Якщо ви ніколи ні на чому не каталися (ролики, ковзани, скейтборд тощо), знадобиться від 5 до 15 хвилин, щоб відчути рівновагу
і знайти стійкість. На асфальт краще виїжджати через день. Спочатку потренуйтеся де-небудь всередині приміщення, щоб відчути повну впевненість.

Навчитися хвацько повертати, розвивати велику швидкість, спускатися
з гірок, їздити задом наперед - на це піде від 3-х днів до кількох місяців - залежно від ваших навичок і часу витраченого на тренування.


? Як підібрати розмір кросівок?

ВІДПОВІДЬ. HEELYS - маломірки, тобто треба брати на розмір, півтора більше, ніж у вас насправді. HEELYS стають досить популярними, тому перш ніж вибрати - зателефонуйте й уточніть, чи є ваш розмір. Чим більший, тим краще, тому що шнурками затягнути кросівок можна, а ось ногою, в разі маленького розміру, можна тільки порвати.

57 Роликові кросівки http://heelys-kiev.blogspot.com/ c88008@gmail.com
Взагалі розміри європейські на одиницю менші українських (маломірки).
Спочатку виміряйте довжину ступні в сантиметрах.
Наприклад: 18.5 см.
Потім округліть до збільшення: 19 см
І додайте один сантиметр: 20 см - отже, це потрібна довжина кросівок.

Відповідно до отриманої довжини у цьому прикладі в сантиметрах визначаємо правильний розмір - це 33-й розмір.

За наведеним прикладом добирають точно так само і для іншої виміряної довжини ступні в сантиметрах, більшої чи меншої, ніж у прикладі.

ЯКИЙ РОЗМІР ВІДПОВІДАЄ ОТРИМАНІЙ ДОВЖИНІ СТУПНІ
В САНТИМЕТРАХ?

ТАБЛИЦЯ

33 розмір_______ 20 см

34 розмір_______ 21 см

35 розмір_______ 22 см

36.5 розмір______23 см

38 розмір_______ 24 см

39 розмір_______ 25 см

40.5 розмір______ 26 см

42 розмір_______ 27 см

43 розмір_______ 28 см

44.5 розмір____ 29 см

45 розмір_______ 30 см

58 Роликові кросівки http://heelys-kiev.blogspot.com/ c88008@gmail.com
? Де можна кататися на HEELYS?

ВІДПОВІДЬ. Скрізь, де є більш-менш рівна поверхня. Багато хто запитує про асфальт - жодних проблем. Звичайно ви не зможете подолати розломи і великі ямки, але це не проблема - завжди можна перейти на звичайну ходу, а потім знову котитися. Б
оятися варто лише води, снігу та піску - це «вороги» для будь-яких підшипників.
І ще - не створюйте незручностей перехожим і не порушуйте чинне законодавство й правила.


? Що таке ABEC?

ВІДПОВІДЬ. Слово АВЕС (читається "Абек"), а розшифровується як Annular Bearing Engineers 'Committee (щось на кшталт Об’єднаного інженерного комітету з питань підшипників). Цей комітет і встановив стандарт прецизійних підшипників АВЕС для асоціації виробників антифрикційних підшипників.
Стандарт АВЕС визначає такі допуски: допуск за внутрішнім
і зовнішнім діаметрами, допуск по ширині, допуск за точністю обертання (фактично, це люфт, який допускають підшипники).
Основна відмінність - це швидкість, яку можна розвинути на різних ABEC. Чим вище номер ABEC, тим більшу швидкість можна набрати. Хоча при одному колесі (як у HEELYS) цей чинник дуже незначний. Різниці між 5 і 7 ABEC ви не відрізните, різниця відчувається між 1 і 7.


? Як надовго вистачить «коліщат»?

ВІДПОВІДЬ. Якщо ви не будете гасати по воді, снігу та піску, то підшипники в колесах прослужать дуже довго. Сезон вже точно. Хоча особливо агресивні степрайдери «вбивали» колеса й за пару місяців. Так чи інакше, колеса - це завжди витратний матеріал, тому варто змиритися
з тим, що їх доведеться міняти.


? Наскільки зручно в них просто ходити?

ВІДПОВІДЬ. Абсолютно спокійно використовуються як кросівки. Жодної різниці. З колесами у п’яті ходити нормально, але ти ніби на невеликих підборах. І не ковзаєш під час ходи, тому що ступні ставляться звичайно. Хоча хода має не зовсім звичний вигляд.
Але коліщата знімаються дуже легко, й тому якщо не захочеш ходити
з ними, - зняв і вперед, - ти у звичайних кросівках.59 Роликові кросівки http://heelys-kiev.blogspot.com/ c88008@gmail.com
Заглушки закривають "дірку" від ролика - це дуже зручно, якщо на вулиці брудно або випав сніг.

Але все ж хочеться нагадати, що HEELYS, як все, що катається, вимагають певної вправності. Якщо ви купуєте їх для маленької дитини - постарайтеся приділити достатню часу на спільне навчання. Можна використовувати такий самий захист, як і для звичайних роликів.


? Наскільки якісно пошиті кросівки з роликом у п'яті, хто виробник. Роликові кросівки Україна виготовляє? Як організовано продажі Корпорацією Хіліс Україна ?

ВІДПОВІДЬ. Провідна фірма знаходиться в США. Скейтера на коліщатах виготовляють (як і у всіх) у Кореї, Китаї та Індонезії. Щодо того, як пошиті скейтера на коліщатках - люди, які торгують спортивним взуттям вже багато років, коли беруть їх у нас на продаж в свої магазини, кажуть людям, які хочуть роликові кросівки купити що якість - супер! Для тих, хто хоче купити heelys ціна не має особливого значення. Придбавших хіліси ціна може дещо вразити, проте це виріб "два в одному". І справді, купивши кросівки ролики ціна більша за звичайні кросівкиКорпорацією HEELYS Україна забезпечується найновішими моделями, тому продаючи кросівки на коліщатах київ використовують як центр транзиту.


Роликові кросівки Хіліс мають запасні колеса?

ВІДПОВІДЬ. Майже у всіх магазинах, які продають хєліси. Якщо не змогли знайти відповідного колеса до взуття з коліщатками, то телефонуйте: тел.: (098) 538-9552.

Якщо у Вас заскрипів або вийшов з ладу тільки підшипник від взуття з роликами – необов’язково купувати колеса цілком. До взуття heelys підходять мікропідшипники від роликів. Їх можна купити у звичайних «ролерських» магазинах.


HEELYS купити в Києві можна киянам, Київ великий. Хочу купити HEELYS, але мешкаю не в Києві. Що робити?

ВІДПОВІДЬ. Купити HEELYS у Києві й справді легко киянам. Кросівки heelys київ пропонує в широкому асортименті. Насправді heelys купити нині не проблема. Хіліси купити Київ пропонує й не киянам. Для початку пошукайте в Гуглі міста, де можна купити Хіліс Київ не єдине місто, де їх можна купити дитячі кросівки з коліщатами Київ, напишіть листа c88008@gmail.com або зателефонуйте (098) 538-9552. Купити HEELYS в Києві можна через інтернет. HEELYS в Києві в інтернет-магазині HEELYS Київ купити можна післяплатою. Heelys в Україні Ви отримаєте Укрпоштою, Автолюксом чи Новою поштою.


? Я хочу хіліси, у мене їх ще не було. Які кросівки Хіліс якої моделі потрібні, щоб дешевше й простіше в приміщеннях покататися?

ВІДПОВІДЬ. Починати? Так, всі кросівки heelys майже однакові, хілєси принципово не відрізнізняються, тут які хіліс купити, то кожен для себе вибирає своє взуття на коліщатках сам. Комусь принципово, наприклад, мати кеди з роликами або, наприклад, дитячі кросівки з коліщатками, це особиста справа кожного, але якщо вам зручно мати кросівки на колесах і  в них ходити і їхати, то однаково зручно буде і на вулиці, і в приміщені.
60 Роликові кросівки http://heelys-kiev.blogspot.com/ c88008@gmail.com
? Як розганятися? Купив кеди heelys. Замовив взуття з коліщатами через інет. Мені привезли взуття на коліщатах - взув. Блін, реально черевики на коліщатах не мають переднього колеса - так щоб черевики з коліщатами мали два коліщатка - попереду і позаду. Почитав: ступні мають стояти одна за одною. Спробував: вставати відштовхуватися та їхати - виходить. Але як розганятися? Взагалі не розумію. Як можна стоячи на п’ятах збільшити швидкість, коли як взув черевики з коліщатами то ноги мають стояти «в лінію» ?

ВІДПОВІДЬ. Роликові кросівки heelys спочатку вам пропонують взагалі забути про великі розгони. Черевики з коліщатами всю швидкість набираюь тільки при розбігу, тобто початковий розбіг, після якого ви ставите черевики на коліщатках «в лінію» й буде показником вашої швидкості, коли на вас черевики з коліщатками. В майбутньому, коли рівень професіоналізму підвищиться, ви зможете просто продовжуючи їхати на одній «ведучій» (тій, що їде попереду) нозі й відштовхуватися другою (як на самокаті).


?Кросівки ролики heelys мають бути укомплектовані стандартно?

ВІДПОВІДЬ. Роликові кросівки Київ комплектуються роликами, заглушками й спеціальним ключем. Тобто все, що вам необхідно, щоб носити кросівки на роликах вже включено
в комплект, і не потрібно нічого купувати додатково! Отже, якщо ви бажаєте котитися, то просто виймаєте заглушки з отворів і вставляєте ролики в роликові черевики.
Якщо кеди на коліщатах  не їдуть по цій поверхні або ви вирішили пройтися пішки, то можна зробити навпаки. Насправді ролики можна взагалі не знімати!
У такому випадку, коли на ногах кеди з коліщатками, то хода відрізняється лише наявністю маленьких підборів. Ключ потрібен для того, щоб поставити кросівки з коліщатком й виймати ролики або заглушки. Ця процедура займає кілька секунд, і при цьому немає необхідності знімати кеди з коліщатами, все й так добре виходить. Заглушки ж потрібні для захисту гнізд для роликів, коли ви носите кеди на коліщатках.


? Чула, що скаржаться, що черевики з роликами це «парке» взуття. Чи так це?
ВІДПОВІДЬ. Кросівки з коліщатками Київ мають підтримувати ідеальний повітрообмін і не повинні перешкоджати нормальному потовиділенню. Для того щоб ступні не потерлися, не попріли й попередити розвиток грибкових захворювань і запалень, кросівки з коліщатами тривалий час виготовляли із зовнішнього боку з натуральної шкіри, скомбінувавши з тканинними вставками. На сьогодні кросівки на коліщатах з синтетики навіть краще. Шкіра важка і вбирає вологу, в той час як кросівки на роликах з синтетики легкі й зручні. Верх взуття виробники фірмових кросівок давно вже шиють виключно з міцних синтетичних матеріалів. Такі матеріали набагато міцніші шкіри. Крім того, вони забезпечують хорошу вентиляцію ступні при ході, коли надіти кросівки з коліщатом. Всередині може бути тільки тканина. Потрібно зазначити, що вентиляцію кросівки з колесами будуть забезпечувати лише за умови, що ви рухаєтеся. Якщо ви будете в 30-градусну спеку стояти, то кросівки на коліщатках Київ «парять». Всі підроблені кросівки ролики шиються з дешевих неякісних матеріалів, тому, якщо ви купите кросівки роликові підробку, то вашим ногам буде «парко», взувши такі кросівки з роликами Київ. Купуйте оригінальне і фірмові кросівки з роликом ціна не значить для Вашого комфорту.
61 Роликові кросівки http://heelys-kiev.blogspot.com/ c88008@gmail.com

? Верх у кросівки з роликом Київ шкіряний чи зі шкірозамінника?

ВІДПОВІДЬ.

Матеріали кросівок і кед HEELYS

1. Натуральна шкіра - міцний і зручний матеріал, дихає. Шкіра добре приймає форму  в мешти на коліщатках київ, але може розтягуватися і стискатися час від часу. Застосовується лише в деяких мешти з коліщатками київ.

2. Синтетична шкіра - (не плутати зі штучною шкірою або дерматином мешти на коліщатках київ)  матеріал сучасний і високотехнологічний, міцніший. Міцніший і легший, ніж натуральна шкіра. Дихає, але менше, ніж натуральна шкіра, тому на багатьох мешти з коліщатком ви можете побачити багато невеликих отворів для додаткової вентиляції мешти на коліщатках. Синтетична шкіра коштує дорожче мешти з коліщатками, ніж натуральна, не розтягується і не стискається з часом мешти з коліщатами київ. Застосовується в більшості мешти на коліщатах київ.

3. Синтетичний нубук - багатошаровий полімерний матеріал мешти з коліщатом, який має оксамитову структуру і схожий за зовнішнім виглядом з натуральним нубуком мешти на колесах. Важливий шар цього матеріалу - мембрана GORE-TEX® пропускає повітря лише в одному напрямку мешти з колесами, що створює ефект примусової вентиляції всередині мешти роликові. Синтетичний нубук на відміну від натурального не вбирає воду і має кращу зносостійкість мешти ролики ціна. Застосовується в більшості мешти на роликах.

4. Сітка - легкий матеріал, дихає мешти з роликом Київ. Нейлонові або поліестерові нитки, сплетені у різний спосіб мешти з роликом у п'яті. Відкрита структура сітки має великі або маленькі отвори мешти з роликами київ, які не перешкоджають вільному проходженню повітря через цей матеріал шузи з коліщатками Київ. Застосовується для підкладок у шузи на коліщатках Київ.

5. Котон - натуральний тканий матеріал різної щільності, можливо
з незначними домішками поліестеру шузи з коліщатком. Котон високої щільності (брезент або денім) застосовується для верху шузи на коліщатках кед Heelys, а котон меншою щільністю застосовується як підкладковий матеріал в кедах шузи з коліщатками.

6. Пінополіуретан еластичний - м’який та еластичний матеріал шузи з коліщатами Київ. Розташований у внутрішній частині задника під сіточкою шузи на коліщатах Київ. Слугує для бічної амортизації та кращої фіксації п’яти у заднику шузи з коліщатом.

62 Роликові кросівки http://heelys-kiev.blogspot.com/ c88008@gmail.com
? З якого матеріалу підошва?

ВІДПОВІДЬ. Підошва - дуже складна конструкція, що складається з кількох шарів шузи на колесах. Кожен із шарів (іноді вони розрізняються за кольором шузи з колесами) виконує певну технологічну задачу шузи роликові. Деякі виробники намагаються полегшити підошву шузи ролики ціна, виготовляючи її у вигляді ґрат. Такі шузи на роликах є неміцними, й підошва може швидко луснути. Матеріал підошви більшості не дуже дорогих шузи з роликом Київ на сьогодні - це так звана «пінка», матеріал пружний і м’який одночасно. Але такий матеріал дуже схильний до зносу, тому обов’язково мають бути накладки шузи з роликом у п'яті з міцніших матеріалів - поліуретану, термополіуретану тощо. А шузи з роликами Київ з тонкою підошвою взагалі не роблять з «пінки». Підошва не повинна бути надмірно гнучкою. Але у якісних кросівок вона повинна гнутися лише у певному місці. Знайти його просто: треба встати навшпиньки. Хороші кросівки повинні забезпечувати легкість згинання ступні в пальцях. Якщо ж підошва «ламається» посередині -
це брак або підробка.

Матеріали, що застосовуються у виробництві підошов у кросівках HEELYS

1. Поліуретан - матеріал для виготовлення підошов кедів і коліс. Поліуретани мало старіють, мають високу стійкість до впливу навколишнього середовища, стійкі до зносу тертям, стійкі до хімічних впливів. Кеди з пласкою підошвою з поліуретану ідеально підходять для катання на скейтах, оскільки мають чудове зчеплення з поверхнею і мало стираються абразивною поверхнею скейта.

2. Гума (каучук) - використовується в підошвах кед Heelys.

3. Філайт (Phylite) – матеріал, отриманий литтям під тиском, робиться
з суміші філона (60%) й гуми (40%). Філайт легше, ніж гума і поліуретан, тому використовується як проміжна підошва.

4. Зносостійка гумова суміш DRC (Durable Rubber Compound) - це суміш чистої гуми зі спеціальними домішками, які забезпечують додаткову довговічність на нерівних поверхнях.
DRC - важкий, щільний і дуже твердий матеріал. Головне, що підошви
з DRC використовуються при виробництві кросівок.


? Що таке захист п’яти?

ВІДПОВІДЬ. Захист п’яти - це конструкція з матеріалів підвищеної жорсткості у заднику кросівок, яка фіксує п’яту. Задник повинен добре фіксувати п’яту, перешкоджати ковзанню ноги, що забезпечує нормальне положення ступні. Задня частина кросівок має бути жорсткою (навіть якщо верх із тканини). Разом з тим верхня кромка п’яти м’яка та обов’язково прошита.
63 Роликові кросівки http://heelys-kiev.blogspot.com/ c88008@gmail.com
? У чому полягає ідея HEELYS?

ВІДПОВІДЬ. HEELYS - взуття з одинарним або подвійним колесом у п’яті,
і вони дозволяють власнику перейти від ходи до їзди просто шляхом перенесення ваги на п’яти. Коли колеса легко знімаються, взуття стає таким самим, як і інше взуття.


? Чи легко зняти колеса HEELYS?

ВІДПОВІДЬ. Колеса легко вставити і легко вийняти.
Ви можете носити ваші HEELYS без коліс, і вони такі самі, як будь-яке інше взуття.
HEELYS не мають висувних коліс - взуття, яке має висувні колеса, порушує патенти HEELYS.


? Чи є HEELYS з двома колесами?

ВІДПОВІДЬ. Так, є. Вони чудово підходять для новачків, тому що два колеса забезпечують більшу стабільність і рівновагу. Після того, як новачок готовий кататися на одному колесі, то два додаткових колеса можуть бути легко видалені. Не всі розміри і моделі мають по два колеса.


? Де я можу купити колеса і заглушки разом з ключем для їх видалення і який розмір мені потрібен?

ВІДПОВІДЬ. Якщо ви подивитеся на дужку колеса, ви побачите розмір (маленький, середній, великий), який вам потрібно. Придбати можна
у представника HEELYS. У кросівок HEELYS, що виготовлялися у Південній Кореї, з торговельною маркою HILLER, діаметр роликів однаковий для всіх моделей і роликів. Крім того, варто зазначити, що не всі моделі HEELYS мають заглушки і ключі.


? Як я можу замовити нову вісь чи підшипники для коліс?

ВІДПОВІДЬ. Ми не продаємо їх окремо. Вам потрібно буде купити нові колеса.


? Які розміри HEELYS найменші, найбільші?

ВІДПОВІДЬ. Нині не виготовляють HEELYS в розмірах більших, ніж чоловічий 12 США і чоловічий 11 Британії. Європейські розміри HEELYS від 30 (17см) до 45,5 (30см). Українські відповідно від 29 до 44.5.

64 Роликові кросівки http://heelys-kiev.blogspot.com/ c88008@gmail.com
? Що буде, якщо я загублю колеса?

ВІДПОВІДЬ. Якщо ви подивитеся всередину ніші колеса, ви зможете знайти надпис про розмір колеса, щоб знати, який придбати.


? Як мені вставити колеса у взуття?

ВІДПОВІДЬ. Встановіть колесо в нішу і переконайтеся, що вісь поєднана
з віссю ніші. Долонею натисніть на колеса. Ви повинні почути звук натискання про те, що колеса надійно закріплені з обох боків. Огляньте взуття, щоб переконатися, що немає перекосу колеса, потупайте ногами для перевірки.


? Чи треба носити захисне спорядження з HEELYS?

ВІДПОВІДЬ. Ми рекомендуємо використовувати його, коли колеса знаходяться у взутті.


? Чи є обмеження по вазі на HEELYS?

ВІДПОВІДЬ. Поки наш продукт не має обмеження за вагою.


? Як я можу почистити мої HEELYS?

ВІДПОВІДЬ. Ви можете чистити ваші черевики з милом і теплою водою.
Не періть взуття в пральній машині, оскільки це може пошкодити кросівки
і ви втратите гарантію.


? Як я можу видалити чи очистити вісі й підшипники коліс?

ВІДПОВІДЬ. Ми не рекомендуємо вам видалити вісі або підшипники! Ви можете придбати подібні в місцевому автомобільному магазині. Ви також можете використовувати для змащення більшість машинних мастил.


? Що мені робити, якщо колеса стали скрипіти?

ВІДПОВІДЬ. Чистка коліс з мастилами вирішать цю проблему.

65 Роликові кросівки http://heelys-kiev.blogspot.com/ c88008@gmail.com
? Навіщо заглушки і що вони роблять?

ВІДПОВІДЬ. Заглушки вставляють у п’яти кросівок HEELYS, коли колеса видалені. Вони можуть запобігти від пошкоджень скоб-утримувачів осей коліс.


? Як видалити колеса з ніші у п’яті?

ВІДПОВІДЬ. Всі моделі HEELYS, крім моделей з двома колесами, постачаються з інструментом для видалення - ключем. Щоб видалити колесо, вставте ключ до упору в щілину між п’ятою і нішею. Натисніть ключем на край ніші. Колесо вискочить з п’яти. Будь ласка, будьте обережні, направляйте рух ключа від себе та від інших.


? Чи можу я використовувати власні пристосування, щоб зняти колеса?

ВІДПОВІДЬ. Є засіб, призначений для видалення коліс з ніші HEELYS, - ключ. Ми не рекомендуємо використовувати інші засоби видалення, оскільки це може пошкодити колеса. Колеса можна видалити вручну.


? Як мені видалити колеса руками?

ВІДПОВІДЬ. Виконайте такі кроки, щоб видалити ваші колеса: тримайте кросівок підошвою до гори і боком до себе. Двома руками використовуючи великі пальці, натисніть на бік верхнього краю колеса, яке видно з ніші. Якщо колесо не видалилося, поверніть кросівок на 180 градусів та повторіть те саме з іншого боку колеса. Щоб запобігти можливим травмам, завжди натискайте від себе та від інших. Ви можете пошкодити колеса, які призначені для видалення вручну в кросівках із двома колесами, якщо будете користуватися сторонніми пристосуваннями.


? Така проблема - не можу ходити в HEELYS! Досвід у мене досить скромний, почасти через те, що проста ходьба доставляє купу незручностей, почуваюся, ніби у мене на обох ногах протези! Це поки що з незвички чи ще є якісь причини? А то так прикро, купила відносно давно, а вдягала їх всього кілька разів!

ВІДПОВІДЬ. Треба просто звикнути до ходи в HEELYS на колесах, спочатку виглядає тупо з боку і бувають іноді розтяжки, через те що забуваєш що у п'ятах колеса.66 Роликові кросівки http://heelys-kiev.blogspot.com/ c88008@gmail.com
? Допоможете мені: як боротися із протиранням підошви?

ВІДПОВІДЬ. Коли гальмуєш, не треба сильно впиратися об підошву!! Вона так рік мінімум протриматися може!


? У мене підошва на п’ятах жахливо стерлася. Це тому, що я не правильно гальмую, чи так і має бути? Я спотикаюся на тріщинах на асфальті. Це нормально? Просто раніше такого було менше, а за цей тиждень вже протерла асфальт разів п’ять.

ВІДПОВІДЬ. Підошва у всіх стирається з часом, а те, що є спотикання, - якщо тріщина маленька, може, й не буде, якщо більша - обов’язково.
А взагалі найкраще їздити по нормальному асфальту без тріщин. Можна спробувати гальмувати носком кросівки, щоб зберегти п’яту. Якщо є спотикання на таких самих тріщинах, які раніше проїжджала нормально, то треба перевірити скобу в ніші, в яку вставляється колесо: чи не відклеїлося там, чи скоба не розхиталася? Якщо там все добре, то просто треба об’їжджати тріщини.


? Я коли їду на HEELYS, то іноді чую, як задник (ну за колесами знаєте піднесено так) шарудить по підлозі й стирається. Що робити: може, ногу менше задирати, але тоді я втрачаю рівновагу. Що робити?

ВІДПОВІДЬ. Правильно, не треба так сильно задирати ногу і тоді гальмо (по-твоєму задник) не буде стиратися й шарудіти, а те що втрачається рівновага, - більше практики.


? У мене після покупки через 3 тижні підошва почала тріскатися там де при кроці вона мнеться. Це нормально чи ні? І що робити? Клеїти їх?

ВІДПОВІДЬ. Це не нормально, якщо на них є гарантія стандартна (місяць), то йти міняти. А якщо ні, то підклеюють. Якщо запустити цю справу
і тріщина стане великою, то кепсько. Можна ще віднести в ремонт, може, там щось придумають.


? У мене випадають заглушки. Точніше одна заглушка. Можна
з цим щось зробити?

ВІДПОВІДЬ. Можна намотати пару шарів скотча на те місце заглушки, яким вона тримається.


67 Роликові кросівки http://heelys-kiev.blogspot.com/ c88008@gmail.com
? Я ходжу щотижня в тренажерну залу, ну ми там бігаємо
по стадіону (він гумовими плитами покритий). Скажіть, можна
по ньому в HEELYS їздити, а то так попрацювати хочеться?

ВІДПОВІДЬ. При їзді по гумі швидкість зменшується, оскільки дуже м’яке покриття.


? А скажіть, чи можна на HEELYS взимку їздити? Начебто пишуть, що на HEELYS не можна їздити взимку. Це типу тільки їздити влітку, восени ні-ні (оскільки вони бояться вологи) і трохи навесні
(з тієї самої причини).

ВІДПОВІДЬ. Всі HEELYS для однієї пори року - літа, але оскільки вони достатньо теплі, то в них спокійно можна ходити і навесні, й восени,
і навіть не в дуже холодну зиму. Кататися можна завжди, головне - щоб було сухо! Звичайно, вони бояться вогкості, там же є підшипники.


? А чим мити самі колеса?

ВІДПОВІДЬ. Колеса мити? А навіщо, зрозуміло ще - чистити підшипники... Якщо хочеться помити, то витягніть осі, підшипники, щоб залишилося одне колесо - й можна мити його в чому захочеться. Можна просто протерти злегка промасленою ганчіркою.


? Коли я купила HEELYS у мене були рожеві колеса, а тепер на них плями від бруду, що не змиваються водою.

ВІДПОВІДЬ. А ви що хотіли, щоб вони вічно новенькі були? Скоро вони стануть сірими і це не відмивається.


? Скажіть, наскільки довго вистачає коліс і самих кросівок? І чи реально на них довго вдень ганяти, наприклад, по місту?

ВІДПОВІДЬ. Коліс від місяця до року, черевиків від півроку і до трьох років (усі залежить від моделей коліс, кросівок і від ставлення до них). Цілком реально, головне, щоб сили вистачило і натхнення.


? У мене відклеюється підошва. Чи можна її зміцнити саморізами? Чи зможу я пробити підошву і не «вбити» HEELYS?

ВІДПОВІДЬ. Супер-клеєм «Контакт» можна приклеїти, бо він перевірений. Не факт, до речі, що і клей врятує їх.

68 Роликові кросівки http://heelys-kiev.blogspot.com/ c88008@gmail.com
? У правилах пишеться, що не можна їздити по піску, бруду, воді, поганому асфальту тощо. А чи можна ходити по цьому (окрім бруду і води), але зі вставленими колесами? А то в місті є дороги нормальні, а є погані. А вставляти заглушки щоразу при зміні типу покриття я запарився. З колесами трапиться щось, якщо я просто пройдусь по ґрунтовій дорозі, наприклад?

ВІДПОВІДЬ. Можна, ходи сміливо, з колесами нічого не трапиться, головне - без зайвого фанатизму. Але не рекомендувалося б при постійному використанні кросівок у брудні й вологі пори року часту зміну заглушок на колеса, особливо, якщо вони вологі! Іншими словами, якщо серед сльоти захотілося терміново покататися, надійніше було б дати підошві висохнути, перш ніж вставляти ролик. Ну а в ідеалі, звичайно, було б непогано мати бойову пару для катання, яку варто було б поберегти. Але з розумінням ставимося до того факту, що таке можливо далеко не всім.


? Що робити, якщо у кросівок біля п’яти потріскалося і розкришило­ся? (навіть ходити неможливо).

ВІДПОВІДЬ. Тут мається на увазі така пластикова вставка в п’яті між тканиною, для того щоб фіксація на цих тряпчаних кедах хоч якась була. Така ж тема і в інших HEELYS є, тільки вона в поролон захована. Якщо він там поламався і ходити неможливо через те, що він коле, то вибору нема, видирати, вирізати, коротше витягти його, щоб не колов, але треба готуватися до того, що фіксація взагалі зійде на нуль. Якщо ж при ході все нормально, і він тобі не особливий дискомфорт створює, то краще його залишити.


? А чи можна їздити на HEELYS по вулицях, викладених плиткою?

ВІДПОВІДЬ. Дивлячись якою, якщо плитка велика і стики добре зроблені, що при їзді майже не відчуваються, то можна. Якщо ж ні, то
не рекомендується. Оскільки при такій їзді йде сильне навантаження
на підшипники, колеса, ноги, спину і так далі, навіть самому навряд
чи вдасться відчути задоволення від їзди по такій поверхні.


? Я їжджу на HEELYS з невеликою швидкістю, а ноги починають боліти (розганятися я ще не вмію). Може, я ще не вмію правильно їздити? Чи так і має бути? Ноги болять тільки коли я їду, допоможіть, будь ласка.

ВІДПОВІДЬ. Це з незвички. Зазвичай та група м’язів, за допомогою яких ми пересуваємося на HEELYS, - не задіяна у звичайному житті, у зв’язку з цим у кожного степрайдера-новачка спочатку болять ноги. З часом це минеться, м’язи зміцніють, і біль більше не потурбує.
69 Роликові кросівки http://heelys-kiev.blogspot.com/ c88008@gmail.com
? А влітку в них кататися не жарко, чи є якісь спеціальні літні моделі?

ВІДПОВІДЬ. Конкретно літніх немає, вони всі по суті літні, хоча й жаркі - це їхній мінус.


? А по сходах в HEELYS зручно бігати? Якщо нормально,
то, можливо, й взяв би собі на роботу, багато вільного простору
і рівна бетонна підлога.

ВІДПОВІДЬ. Якщо сходи вузькі й слизькі, а модель з ґріндами, то треба бути гранично обережними. А на звичайних сходинках нормально.


? Чи можна на них кататися в метро?

ВІДПОВІДЬ. Правила користування метрополітеном. Пункт 4.9. Заборонено... пересуватися по території метрополітену на велосипедах, самокатах, роликових ковзанах та інших подібних транспортних
і спортивних засобах. Порушення пасажирами Правил веде до накладання стягнення відповідно до законодавства України.


? Скільки часу потрібно, щоб навчиться кататися на HEELYS?

ВІДПОВІДЬ. Від хвилини і до... у кого як.


? У мене таке питання, яку максимальну швидкість можна розвинути на HEELYS?

ВІДПОВІДЬ. У Києві при спуску з гори за допомогою GPS одержано швидкість у 77 км/год. Досвідчений степрайдер мав спорядження, що захищає все тіло. Не намагайтеся це повторити! Не рекомендую їздити швидше, ніж можна бігати, інакше немає шансів встояти на ногах при попаданні дрібного камінця в коліщатко, або будь-якого іншої дрібної перепони. Важливою також є довжина гальмівного шляху (кількість стертого об асфальт м’яса) пропорційна квадрату швидкості, і це якщо пощастить ні об що не розбитися в процесі гальмування (оскільки вбиває не швидкість, а прискорення) і не потрапити під колеса. Якщо й це не зупиняє, варто подумати про зношування підошв при гальмуванні, а також про можливе руйнування роликів від перегріву.

? А де HEELYS виробляють?

ВІДПОВІДЬ. Китай, Індонезія.

70 Роликові кросівки http://heelys-kiev.blogspot.com/ c88008@gmail.com
? А можна в світлих кросівках зняти колеса і в пральну машинку на делікатний режим поставити? Або краще вручну відіпрати?

ВІДПОВІДЬ. HEELYS прати у пральній машині не можна! Їх можна чистити лише щіткою тощо.


? А є спеціальні місця для катання? І де?

ВІДПОВІДЬ. Спеціальних місць для степрайдерів немає, є просто ролердроми, призначені для катання на роликах, але там можна й на HEELYS кататися.


? А на них легше кататись, ніж на роликах чи складніше?

ВІДПОВІДЬ. Кататися складніше, гальмувати й не падати простіше, на них менша швидкість, але більші маневреність і стійкість.


? Чи можна кататися на HEELYS по дорогах? Чи є який-небудь штраф, і скільки, якщо не секрет? Не люблю ДАІшні розмови.

ВІДПОВІДЬ. Немає поки нічого. Катайтеся на здоров’я. Про поведінку на дорогах не варто забувати. На проїжджу частину не викочувати. Гірше просто буде. Можуть оштрафувати за недотримання правил руху по проїжджій частині для пішохода, на зразок вийшов на дорогу в недозволеному.


? А скільки конуси коштують? Приблизно хоча б.

ВІДПОВІДЬ. Коштували 20 грн за штуку. У різних магазинах і місцях
по-різному.


? А є різниця в об’їжджанні пластикових стаканчиків чи конусів?

ВІДПОВІДЬ. Якщо діаметр і висота склянок така сама, як у нормальних конусів, то тоді різниці немає, хіба що стаканчики, на відміну від конусів, дуже швидко ламаються.71 Роликові кросівки http://heelys-kiev.blogspot.com/ c88008@gmail.com
? Хочу поміняти устілку. Тільки виникло одне питання, коли витягуєш устілку, під нею ніби «друга товста устілка». Чи можна її витягнути чи вона виймається тільки з підошвою?

ВІДПОВІДЬ. На деяких моделях (нових) устілка приклеєна і щоб відірвати її, доведеться попрацювати, на старих же, устілка витягується легко.


? Хочу з вами порадитися. Я беру участь в американській програмі обміну учнів FLEX. Там нам видали дуже докладні анкети, де потрібно написати про себе ледь не все: всі персональні та особисті дані про себе, свої захоплення, дані про сім’ю, про успішність тощо. І там є графа «спорт» - потрібно відзначити галочкою, яким видом спорту займаєшся і скільки годин на тиждень. Звичайно ж, жодного степрайдингу там немає, але є рядок «інший». Підкажіть, що мені туди писати - heeling sport, stepriding або щось інше? Stepriding, напевно, не підійде, якщо це слово придумали в Україні?

ВІДПОВІДЬ. Пишіть Stepriding, тому що слово придумали зовсім
не в Україні, і навіть не в Америці, коротше кажучи, слово багатомовне
і в Америці теж добре поширено.


? Спробував з ґріндами стрибати на перила і триматися одночасно за перила рукою. Спочатку вчився вистрибувати на поручні без HEELYS, ніби нормально виходить, навіть рівновагу тримаю.
Як тільки HEELYS взуваю - якось страшно відразу стає, ноги ніби
до землі приростають. У вас таке було? Як побороти страх?

ВІДПОВІДЬ. Саме при такому стрибку на ґріндах (з рукою) набагато безпечніше стрибка з ніг, тут ти завжди можеш себе підстрахувати опорною рукою. Страх з’являвся тільки після жорстких падінь з ґріндами чи без на бетон. Переборювати його просто, незважаючи на страх, все робити
з ґріндами, дуже поступово ускладнюючи. Спочатку прості трюки
і з підстраховкою, а чим більше разів пробував, тим впевненості стане все більше й більше, головне - наполегливо працювати, а то стане ще гірше.


? А як відрізнити литу підошву від клітинної?

ВІДПОВІДЬ. Дуже просто, моделі з литою підошвою набагато важчі, ніж з клітинною.


72 Роликові кросівки http://heelys-kiev.blogspot.com/ c88008@gmail.com
? Я дуже хочу собі HEELYS, але батьки не хочуть їх мені купувати.
Я не знаю, як їх вмовити. Що ж мені робити?

ВІДПОВІДЬ. Просто говори, що будеш на них все літо кататися, від компа відлипнеш, говори про всі їхні плюси. А ще спробуй умовити батьків купити тобі HEELYS за успішне навчання, або за допомогу по будинку. Або намагайся їм роз’яснити, що HEELYS - це корисно, безпечно і круто.
Успіхів в умовлянні батьків!


? Сьогодні знову катався на HEELYS, але не так як завжди, а більше години, без перепочинку. Потім вирішив відпочити. Після
10-хвилинної перерви знову став кататися, але після 5-хвилинного катання додався сильний біль у лівій п’яті. Катаюся з правою попереду. Біль не проходив півгодини. Але потім кататися вже не наважився. З чим могла бути пов’язаний цей біль? Чи було у вас таке? І чи можуть HEELYS вплинути на фізіологію людини?

ВІДПОВІДЬ. Щоб боліла безпосередньо п’ята, не було, боліли м’язи ніг, ступня через постійний підйом з незвички, спина й інші частини тіла, але п'ята ні. Можливо, вона заболіла від незвички ходити й кататися на п’ятах, як у жінок болять ноги при ходьбі на підборах. А взагалі HEELYS добре качають м’язи ніг. Якщо цей біль не пройде, то варто сходити до лікаря, про всяк випадок.


? Щось дуже мало знайшла про групове катання. Хотілося б прояснити кілька питань. Як відбуваються збори? Що саме варто взяти з собою (захист, гроші, тощо). Який основний вік тих, хто катається? Маленьких не ображаєте?

ВІДПОВІДЬ.
1) Збори відбуваються так:
Спонтанно - це коли хтось вирішив раптом покататися, виникло бажання, хороші погодні умови тощо. Він пише про це на сайті або в групі, і йде кататися. Якщо хтось бажає і у нього є можливість, то приєднується до спонтанного катання.
Заздалегідь обумовлена - тут назва говорить сама за себе, про таке катання домовляються заздалегідь на сайті, обговорюють всі нюанси
і катаються.
2) Із собою бажано мати засоби надання першої допомоги, перекис, бинт, пластир. Щодо захисту - потрібно дивись по собі, якщо необхідно,
то треба взяти, принаймні він зайвим не буде. Взагалі на HEELYS рекомендується кататися у захисті. Щодо грошей - це на особистий розсуд, тому що може захотітися попити, поїсти.
3) Вік різний (є цілі сім’ї на HEELYS). Маленьких не ображають, всі раді всіх бачити, головне, щоб людина була хорошою.

73 Роликові кросівки http://heelys-kiev.blogspot.com/ c88008@gmail.com
? А як правильно на HEELYS ходити? Так щоб пройти, а потім покотитися. Бо буває, що в мене п’ята їде, так на шпагат сісти не хочеться.

ВІДПОВІДЬ. Треба ходити подібно пані на маленьких підборах. Крокуєш
не з п’яти, а боком ногу ставиш, центр ваги зміщується вперед на носок. Але розтяжок у шпагаті не уникнути, поки не виробиться звичка до такої специфічної ходьби. Але навіть звикнувши, все одно іноді розтягуєшся, особливо, коли йти по асфальту з піском, там зчеплення підошви
з поверхнею через пісок стає гірше, звідси й розтягуєшся.


? У мене проблема: мені недавно купили HEELYS і при спробі їхати
з місця мої ноги роз’їжджаються або виходять на одну лінію. Коли
я їду, спочатку все ніби нормально, а потім носок задирався
(не знаю, чому так виходить) і я різко гальмую.

ВІДПОВІДЬ. Така картина спостерігається регулярно під навчання людей кататися - це нормально. Просто у вас контроль ніг погано розвинений і за звичкою або ще чогось там, ви при їзді ставите так ноги, через що й трапляються часті падіння. Тому ми (в статті 8. Катаємося) попереджаємо, що ноги паралельно ставити не можна. Треба робити все, як там написано
і все буде гаразд, може не так швидко, як цього хотілося, але обов’язково гаразд.


? Де краще вчитися кататися новачкові - на вулиці чи в приміщенні?

ВІДПОВІДЬ. Краще в приміщенні, оскільки на вулиці є нерівності, які впливають на їзду вже навіть досвідчених степрайдерів, а новачку й поготів будуть заважати. Будь-який трюк, зв’язку легше робити на ідеальному покритті, ніж на асфальті.


? Чи можна кататися на HEELYS по торговельному центру? Якщо він великий і порожній, чи можна їхати з возиком, не виконуючи ніяких трюків, як покупець? Якщо ні, то чому?

ВІДПОВІДЬ. Це питання варто поставити в торговельному центрі, в якому хочеться покататися, оскільки кожен торговельний центр встановлює свої правила. В одних дозволяють кататися на роликових кросівках, в інших - ні, а в деяких - персонал сам катається довжелезними переходами на роликових ковзанах. Степрайдера можуть вигнати, тому що він несе реальну загрозу вітринам, покупцям і самому собі. Від падіння ніхто не застрахований, ось тому вони й забороняють нам кататися на HEELYS по торговельному центру. Але якщо поводитися чемно і незухвало,
то в більшості випадків на нас просто не зважають.
74 Роликові кросівки http://heelys-kiev.blogspot.com/ c88008@gmail.com
? Є питання на тему підошви. Лита підошва. У неї шар гуми орієнтовно півсантиметра. Коли підошва стирається, під нею пласт білого чи то поролону, чи ще чого. А як стирається «вафельна підошва»? Скільки там шару матеріалу/гуми до поролону?

ВІДПОВІДЬ. Перший шар, він найміцніший (темнішого кольору) - 2-2,5 мм. Другий, він світліший і м’якший, але не поролон - 1 см. Третій, тканинна прокладка, пришита до самої підошви (вона білого кольору) - 0,5 мм.
Ну й четвертий шар, «найстійкіший», - це устілка, завжди можна замінити на нову - близько 1 мм.
Разом підошва на литих в товщину має близько 2,5 см.

А от «вафельна підошва» стирається швидко. З вафель все набагато простіше, там є тільки один шар - це основний, твердий. За товщиною він не перевищує перший шар на литих, а ось за ним йде сама вафля, вона ніби одне ціле з першим шаром (там квадратики такі - тому вафлі
й називаємо). Коли перший шар зітреться, то залишаться квадратні наскрізні дірки, до самої тканинної прокладки, по суті кросівки стануть діряві наскрізь. Але оскільки у вафлі немає м’якшого шару для міцності,
то при сильному зносі вона починає ламатися в місці вигину при ході, приблизно в 10 см від носка. Тріщини починають йти з двох сторін (прямо як тунелі будують один одному на зустріч) й не встигнувши стертися, підошва просто ламається.
Одним словом, матеріалу там мало, тому ми й не радимо для професіоналів із нормальним рівнем катання на HEELYS брати вафельні підошви, тому що термін їх служби малий. А для початківців і людей із середнім рівнем катання цієї підошви вистачить надовго.


? Чи справді можна зробити осі на токарному верстаті?

ВІДПОВІДЬ. З розумною головою і вмілими руками справді. Але оскільки подібного досвіду не було, тут нічим допомогти не можемо. Можна звернутися до людей, що мають справу з токарними верстатами
і виготовленням подібних деталей.


? У мене питання: чи можна десь знайти стопорне кільце, щоб підходило? І ще: ви сильно затягуєте шнурки?

ВІДПОВІДЬ. На сьогодні все можна, були б гроші, - пошукати по автомобільних магазинах або крамницях, що спеціалізуються на підшипниках та інших дрібницях.

Шнурки затягуємо по-різному, все залежить від ситуації, якщо просто пройтися, то слабо, якщо ж для виконання складних фінтів, то сильніше, оскільки там потрібна сильна фіксація кросівок, щоб не ковзали при сильних навантаженнях на них.
75 Роликові кросівки http://heelys-kiev.blogspot.com/ c88008@gmail.com
16. Офіційний Хіліс

HEELYS - ІСТОРІЯ УСПІХУ

Корпорація Heelis Inc (Хіліс Інк) США, включно з підрозділами Heeling Sports Ltd (Хілінґ Спортс), США і Heeling Sports EMEA SPRL, власники винаходу та єдині авторизовані виробники взуття з одним чи двома колесами у п’яті, що надають користувачу можливість іти чи переходити
в режимі катання на одному чи більше коліс у п’яті. Винахід HEELYS® включає в себе будь-яке конструктивне виконання незалежно від того,
чи є колеса постійно встановленими, чи такими, що висуваються
або вставляються.
Винахід HEELYS® продається під торговельною маркою Heelys (Хіліс, Хилис) у понад 70-ти країнах світу через мережу авторизованих дистриб’юторів. Усі права на винахід способу пересування на п’ятах
за допомогою роликів і торговельна марка HEELYS® захищені відповідними патентами у багатьох країнах світу, з Україною включно.

Після перенесення виробництва з Південної Кореї, де роликові кросівки виготовлялися під торговельною маркою HILLER (ХІЛЛЕР) до Китаю,
та Індонезії, HEELYS® завоював планету. Скрізь можна побачити молодь, що катається вулицями, VIP рекламні акції, що не обходяться без HEELYS®, прогресивні школи, які розвивають дітей за допомогою HEELYS®.ІСТОРИЧНА ДОВІДКА

Стандартні кросівки HEELYS HILLER® виготовлені в Південній Кореї
під торговельною маркою HEELYS HILLER® ще до того, як виробництво,
з метою зменшення виробничих витрат, було перенесено до Китаю, а назву затверджено як HEELYS®. З метою задоволення ажіотажного попиту
на роликові кросівки їх виготовлено великою партією.

ТЕХНІЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ

Призначені для застосування у складі спортивних команд, громадсько-політичних, масштабних рекламних акцій, школах, вузах, для сімейного відпочинку. Відрізняються роликом одного стандартного діаметру, що підходить до будь-яких моделей і всіх розмірів. Це спрощує і полегшує технічне обслуговування простим переставлянням роликів. З подальшим розвитком технології HEELYS®, коли з’явилися кілька стандартів діаметру ролика, цього вже зробити не можна. Майже удвічі легші за всі інші моделі. Їх ще називають «ЛЕГКІ», чи полегшені, на відміну від кросівок з литими зносостійкими підошвами для агресивного катання, названими «ВАЖКІ».

Дивовижними шляхами потрапили ці кросівки в Київ. Далеко не кожен степрайдер чи співробітник континентального офісу пам’ятають про них.
76 Роликові кросівки http://heelys-kiev.blogspot.com/ c88008@gmail.com
І лише в Україні
можна придбати останні в світі
зі стандартних кросівок
HEELYS HILLER®!

Нині на роликових кросівках катаються
понад 5 мільйонів людей планети.
ПРИЄДНУЙСЯ!!!http://heelys-kiev.blogspot.com/ беззастережно вітає будь-яке поширення, зміни і копіювання цієї електронної книжки, справедливо вважаючи, що цим лише сприяє ознайомленню з інформацією зацікавленої української молоді. Ми поширюємо кросівки з роликами HEELYS, щоб діти могли вести здоровий спосіб життя. Книжку створено із застосуванням засобів вільного програмного забезпечення http://linux.grusha.org.ua/uk/download

За матеріалами відкритих інтернет-джерел

HEELYS - подаруйте радість дітям!
77 Роликові кросівки http://heelys-kiev.blogspot.com/ c88008@gmail.com

12 Роликові кросівки http://heelys-kiev.blogspot.com/ c88008@gmail.com